Hlavní navigace

Jste to, co jíte: hubnutí na koleji

[Tisková zpráva] V dalším díle pořadu Jste to, co jíte nahlédneme tentokrát do života vysokoškolačky, která jako každý student zažívá stres ze zkoušek, nepravidelně se stravuje a navíc šetří každou korunu. Dvacetiletá Tereza Navrátilová je v tomto zkrátka typická, a protože neví kde začít, aby svůj navyklý špatný stravovací režim mohla upravit a zároveň přizpůsobit studentskému rytmu žití, přicházejí doktorka Kateřina Cajthamlová a Ing. Petr Havlíček.

Sdílet

Tereza Navrátilová je studentkou Univerzity Karlovy v Praze, jejíž poměr výšky a váhy zní 175 cm / 135,5 kg. Už jako malá holka absolvovala různé pokusy o zhubnutí, které však nakonec vždy končily neúspěšně.

Rodiče Terezy se s její nadváhou potýkali již v minulých letech, kdy ji v hubnutí výrazně podporovali, posílali na odtučňovací kúry, tábory či do lázní. Ona však přiznává, že to sama schválně bojkotovala a natruc rodičům se doslova cpala ještě víc. Obrat nastal až v období dospívání a šel ruku v ruce s ustávajícím tlakem právě ze strany rodiny. Tereza se totiž rozhodla sama a kvůli sobě.

Mladá studentka má hned několik motivací, proč by si přála zhubnout. Jednou z nich jsou samozřejmě muži. I když tvrdí, jak věří tomu, že když ji bude mít někdo rád, nebude mu vadit její nadváha, zároveň však druhým dechem dodává, že se všichni chlapi otáčejí jen za hubenými holkami.

Jako odměnu by si Tereza přála projet se v kánoi, protože má k vodním sportům obecně velmi kladný vztah. Posledně si však zažila trapas, když se do lodě nevešla, a ten by si rozhodně zopakovat nechtěla…

Jak se hubne ve studentském rytmu, mohou diváci sledovat již ve čtvrtek 22. října od 21.20 hod na Primě v oblíbeném pořadu Jste to, co jíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).