Hlavní navigace

Jste to, co jíte: Jak má hubnout kojící maminka

[Tisková zpráva] V pořadu o hubnutí a zdravém životním stylu budou diváci tentokrát moci sledovat příběh mladé maminky Šárky Tvrdé. Ta je momentálně na mateřské dovolené a bojuje s nadváhou po každém těhotenství. Vždy jí totiž po porodu zůstane kromě malého uzlíčku štěstí jako nepříjemný dodatek dalších 15 kilogramů váhy navíc. Jak si se specifickým problémem mladé maminky poradí odborníci z pořadu Jste to, co jíte a jak by se vlastně měla stravovat kojící žena?

Sdílet

Šárka Tvrdá je mladá dvojnásobná maminka, která žije se dvěma dětmi a s manželem v malé vísce Tuchoměřice. I když už v mládí bojovala s drobnou nadváhou, nikdy se situace nevyhrotila nějak výrazně, a tak nebylo třeba držet všelijaké diety. Nyní je ale všechno jinak, protože s každým porodem její váha vzrostla o dalších 15 kilo navíc, až se nakonec zastavila na 125 kilogramech na 175 cm výšky.

Šárka by si moc přála zhubnout – zejména proto, aby se za ni děti a manžel nestyděli a aby byla žensky víc přitažlivá. Navíc se už teď těší, jak si pak nakoupí nové oblečení. Její cíl je ale nemalý – ráda by zhubla více než 40 kilogramů! Otázkou však zůstává, zda je tak velká změna pro organismus kojící maminky vůbec vhodná, a proto je třeba ji prodiskutovat s odborníky.

I přes různé diety, které Šárce předepisovala její tchyně coby dietní sestra, byly výsledky hubnutí stále neuspokojivé. Byly tyto návody tedy v pořádku – a jak přísně se na ně bude tvářit doktorka Kateřina?

Šárčin cíl je ale i jiný než jen vlastní dobrý pocit ze sebe samotné. Protože miluje zvířata, moc ráda by si užila jízdu na koni. V současné chvíli má ale obavu, aby zvíře svou váhou netrápila a jestli by ji vůbec kůň dokázal unést. Jako odměnu za povedené zhubnutí by si tedy přála podívat se na svět z koňského sedla. Jestli se mladé mamince nakonec její sny vyplní, mohou diváci zjistit již ve čtvrtek 8. října ve 21.20 hod na Primě!