Hlavní navigace

Jste to, co jíte: K nepoznání díky tloušťce

[Tisková zpráva] V dalším díle pořadu o zdravém životním stylu a redukci váhy Jste to, co jíte mohou diváci sledovat příběh mladé maminky na mateřské dovolené Jany Smětákové. Tato 23letá bývalá sportovkyně přibrala během dvou let celých 55 kilogramů. Co bylo příčinou, jaké jsou zdravotní důsledky? Pomůžou doktorka Kateřina a Petr Havlíček Janě k původní štíhlé postavě?

Sdílet

Jana Smětáková je 23letá maminka dvouleté dcerky, která se rozhodla zabojovat se svou váhou, jež je nyní 125 kg na 167 cm. Motivací má hned několik. Jednak zhoršující se zdravotní stav, jednak by chtěla dokázat skeptickému manželovi, že zhubnout dokáže, a dále ji trápí, když ji známí nepoznávají na ulici. Jana se však tomu ani nediví – téměř třetinu své váhy totiž nabrala během pouhých dvou let.

Na nadváhu navíc není Jana zvyklá. Do svých 18 let byla jako proutek, hrála závodně házenou, rekreačně pak i volejbal, basketbal, aerobik aj. Problémy s nabíráním přišly až ve chvíli, kdy začala žít sama s tehdejším přítelem. Opustila sportování a kvůli brzkému otěhotnění ztratila i kontakty s kamarádkami. Jedinou současnou přítelkyní a vzorem Jany je Ivanka Zajícová, rekordmanka z třetí řady Jste to, co jíte. Ta zhubla 17 kg, stále cvičí a drží se ve formě, a i proto bude ráda své kamarádce během procesu hubnutí oporou.

Velkou motivací je pro Janu také její zdravotní stav. Trápí ji vysoký krevní tlak, pálení žáhy, zvýšený cholesterol, bolesti hlavy a kloubů. Co se ale týká jejího fyzického stavu, připraví Jana doktorce Kateřině a inženýrovi Petru Havlíčkovi během natáčení drobné překvapení…

Jak půjde hubnout mladé mamince za asistence zkušené rekordmanky Ivanky Zajícové, se mohou diváci těšit již ve čtvrtek 12. listopadu od 21.20 v pořadu Jste to, co jíte na Primě!