Hlavní navigace

Jste to, co jíte: Nina chce zhubnout, musí se naučit mít se ráda

[Tisková zpráva] Nina je mladá žena, která nechce jen zhubnout, ale rozhodla se změnit celý svůj svět. K jejímu úspěchu je zapotřebí hlavně jedno podstatné – musí se naučit mít se ráda a být sama se sebou spokojená. Jako součást této terapie oslovila doktorku Kateřinu Cajthamlovou a pořad Jste to, co jíte. Podaří se Nině hubnutím zvýšit si sebevědomí a najít si přítele?

Sdílet

Nina Kubešová byla vždy silné dítě, a kvůli tomu se jí posmívali i spolužáci. To značně poznamenalo její psychiku. Před čtyřmi lety měla šťastné období. Měla přítele, byla spokojená a chodila pravidelně cvičit. Její psychika se promítla i do jejího způsobu života a stravování a zhubla asi 20 kilo. Po rozchodu s přítelem ale cvičit přestala a začala se opět přejídat. Navíc si přestala vážit sama sebe. Jejím největším hříchem jsou jídla z fast foodů a hlavně to, že jí potají. Před okolím si nechce přiznat, že se tak přejídá, a proto si jídlo nakupuje tajně. Poté, co všechno sní, si vše vyčítá. A dotáhla to daleko – její výchozí váha je 105 kilo.

Na Ninu čeká „stůl hrůzy“, který pro ni připravila doktorka Kateřina. Velkým překvapením bylo množství potravy, ale hlavně množství alkoholu. Doktorka Nině spočítala, že množství cukru, které v alkoholu Nina vypila, odpovídá celé jedné čokoládě každý den. Právě naprosté omezení alkoholu a jeho vyřazení z jejího dennodenního režimu dělalo Nině největší problém.

Nina se do pořadu Jste to, co jíte pustila s velkým odhodláním a nadšením. Pochopila, že se nejedná o dietu, ale o změnu celkového životního stylu. Pokusí se tedy odbourat blok ve své hlavě nejen dodržováním nastaveného režimu, ale také pravidelným docházením na psychoterapii s doktorkou Cajthamlovou. Podaří se Nině najít ztracené sebevědomí? Naučí se mít ráda sama sebe a zhubnout? Uvidíte ve čtvrtek 30. října ve 21.20 hod. na Primě.