Hlavní navigace

Jste to, co jíte: Řezníkovo dilema: Konec uzenin?

[Tisková zpráva] Pan Jiří se sice jmenuje Kuchař, ale je to typický český řezník. Je mu 32 let, váží 97 kilo a obvod břicha má 114 cm – což už je velmi rizikové! Převážně se živí vlastnoručně vyrobenými uzeninami – sní jich skoro dvě kila za týden! Jaký má nadměrná konzumace masa vliv na jeho váhu? Dovolí panu Kuchařovi doktorka Kateřina a inženýr Havlíček pochutnávat si na vlastních výrobcích? A jakou roli sehraje při změně životního stylu manželka pana Kuchaře?

Sdílet

Jiří miluje uzeniny natolik, že staly nedílnou součásti jeho denního jídelníčku a jí je od rána až do noci. Protože však dříve sportoval, pojídání tučných uzenin na něm nebylo tolik znát. Teď už se však skoro nehýbe, a tak jej vlastní manželka přihlásila do pořadu Jste to, co jíte. Bude to pro vášnivého milovníka nezdravých uzenin dostatečná motivace?

I když Jiří přislíbí plnou účast na celé akci, tu nejpodstatnější část přece jen nechá své drahé polovičce. A tak paní Kuchařové nezbude než se s novým stravovacím plánem poprat po svém. Manželovi začne vařit bez nadměrného množství masa a bude mu chystat svačiny. Zvládne řezník tělem i duší přijmout naprostou změnu stravy bez problémů? A dokáže se vrátit ke svému předchozímu sportování?

Coby profesionál ukáže Jiří v rámci pořadu také gurmánský kousek, a to domácí přípravu vlastní šunky. Ta je mnohem levnější a zdravější dokonce než šunka pro děti, prodávaná v obchodě.

Sledujte boj se závislostí na uzeninách již ve čtvrtek 16. června od 21.20 hod. na Primě!