Hlavní navigace

Jste to, co jíte: Se správným sebevědomím chutná lépe

[Tisková zpráva] Mladá a sympatická Míla už je ze své nadváhy v koncích. Snaží se jíst málo a dietně, cvičit podle rad virtuálního trenéra, ale kilogramy navíc pořád ne a ne úspěšně shodit. Jejím koníčkem je móda, a proto by si přála jako odměnu za případné zhubnutí vydat se na pořádné nákupy do těch nejlepších butiků. Podaří se splnit i tento sen?

Sdílet

Míla Nohejlová (33 let) pracuje jako softwarová konzultantka v Pardubicích a není spokojená se svými mírami, které jsou 162 kg na 175 cm výšky. Proto se přihlásila do pořadu Jste to, co jíte, od nějž očekává, že jí konečně prozradí, co dělá při dietách špatně.

Míla má odmalička pocit, že se po ní všichni dívají, protože má nadváhu. Její příčiny nechápe. Nejí totiž mnoho jídla a snaží se žít zdravě, bez nadbytku kalorií. Občas však sama Míla přiznává, že vliv má asi ve velké míře stres, jenž ji doprovází už od dětství.

Vlastní nadváha by prý Míle ani tak nevadila – nejvíce ji vždy trápily a trápí reakce lidí v okolí. Vše začalo už v raném mládí, poté ve škole a táhne se to dosud. Pocit, že ji ostatní lidé neberou takovou, jaká je. Pocit, že když zhubne, lidé v k ní budou přistupovat jinak.

Nejen kvůli ostatním, ale i kvůli své lásce k hezkému oblečení se Míla rozhodla vrhnout do boje s kilogramy. Jejím snem je jít do butiku s krásným oblečením a něco vkusného a neobvyklého si na sebe vybrat za asistence odborníka. Chtěla by totiž zažít pocit, že se jí někdo věnuje a že jí to sluší.

Přebytečné kilogramy mají navíc vliv i na Mílino zdraví. Způsobují vysoký krevní tlak a omezují ji při cestování, při němž jí otékají nohy. Míla sama si však zdravotní problémy nepřiznává a i léky na tlak bere, „jen aby se neřeklo“.

Jestli se podaří doktorce Kateřině a Petru Havlíčkovi přesvědčit Mílu o skutečném stavu věcí a jestli změní aktérka 4. dílu pořadu o hubnutí Jste to, co jíte svůj přístup k celé problematice, mohou diváci zjistit 24. září ve 21.20 na Primě.