Hlavní navigace

Jubilejní 5. ročník Ceny Michala Velíška bude vyhlášen již příští pondělí

[Tisková zpráva] V pondělí 13. září 2010 vyhlásí TV Nova společně s Nadací Adra jubilejní 5. ročník Ceny Michala Velíška. Tento den je připomínkou statečného činu střihače TV Nova, který položil život při záchraně studentky v ohrožení. Nominován na CMV může být každý, kdo v uplynulém roce zachránil život jinému člověku a neváhal při tom riskovat vlastní zdraví či život. Příběhy nominovaných bude veřejnost vídat v pořadu TV Nova Střepiny. Vítěz pak bude vybrán ve veřejném internetovém hlasování a slavnostně oceněn 16. prosince 2010 na Magistrátu hl. m. Prahy. Generálními mediálními partnery projektu jsou nova.cz a tn.cz.

Sdílet

Praha 9. září 2010 – Nominace na Cenu Michala Velíška může veřejnost posílat od 13. září do 11. října 2010 na speciálních formulářích, které jsou k dispozici na www.nadace-adra.cz a www.nova.cz. Ze všech došlých příběhů vybere nominační výbor, ve složení Andrea Němcová, redaktorka publicistického pořadu TV Nova Střepiny, patronka projektu Iva Velíšková, Vítězslav Vurst, zástupce Nadace Adra, Radek Špinka, předseda správní rady Nadace Adra a primátor hl. m. Prahy, pět morálně nejsilnějších. S medailonky nominovaných se veřejnost seznámí od 7. listopadu v pěti po sobě jdoucích nedělních relacích TV Nova Střepiny. O vítězi pak rozhodne veřejné hlasování na internetové adrese www.nadace-adra.cz v době od 5. do 12. prosince. Plastiku anděla, jako morální ocenění za svůj hrdinský čin, převezme vítěz z rukou primátora 16. prosince v prostorách Magistrátu hl. m. Prahy.

„Jsme rádi, že již pátým rokem může televize Nova prostřednictvím svých reportáží a slavnostním vyhlášením ocenit statečnost lidí, kteří v sobě našli odvahu pomoci a zachránit tak lidský život. Věříme, že Cena Michala Velíška, společný projekt TV Nova a Nadace Adra, přispěje i v příštích letech k rozšíření řady Hrdinů mezi námi, jak zní podtitul projektu, a že se jejich činy stanou příkladem pro ostatní,“ říká Miloslava Nováková, ředitelka marketingu TV Nova.

Cenu Michala Velíška uděluje od roku 2006 Nadace ADRA za občanskou statečnost při ochraně života a zdraví spoluobčanů. Její vznik iniciovala televize Nova po tragické události, při níž byl 13. září 2005 zastřelen střihač této stanice Michal Velíšek, tehdy otec devítiměsíční dcery, při poskytování pomoci jemu neznámé studentce v ohrožení.

Spoluvyhlašovatelem projektu je TV Nova, nova.cz a tn.cz jsou jeho generálními partnery.