Hlavní navigace

Jubilejní 800. vydání Buly hokej živě mělo rekordní sledovanost

[Tisková zpráva] Osmisté Buly hokej živě sledovalo v neděli 23. ledna průměrně 110 tisíc diváků, průběžně (alespoň tříminutová kontinuální sledovanost) pak 479 tisíc diváků.

Sdílet

Jedná se o rekordní sledovanost základní části Tipsport extraligy ledního hokeje od přechodu hokejového programu na vysílací okruh ČT4 s výjimkou mimořádného utkání pod širým nebem v Pardubicích, které přilákalo k obrazovkám dokonce 260 tisíc diváků.

Pořad Buly vysílá Redakce sportu České televize od 12. září 1992, tedy už 19. sezonu. Původně šlo o magazín vysílaný v sobotu jako souhrn extraligových zápasů a zajímavostí. V polovině devadesátých let se změnil na pořad vysílaný s televizním utkáním. V září 2009 byl název pořadu doplněný na Buly hokej živě a hlavně rozšířený s ohledem na zcela unikátní přísun reportáží a ohlasů z jednotlivých zápasů, které právě skončily a v řádu několika minut se dostávají do vysílání. Diváci programového okruhu ČT4 tak mají v rámci pořadu Buly hokej živě k dispozici nejrychlejší a zároveň i komplexní zpravodajství ze sedmi hokejových hal z celé České republiky.

„Prožíváme každý hrací den v Buly hokej živě jako společné dobrodružství tvůrců a diváků, protože většina z 210 minut trvajícího pořadu je naplněna improvizací podle aktuálního vývoje sedmi souběžně hraných zápasů. Někdy se drama ve studiu, střižnách, v průběhu natáčení a v režii studia 7 vyrovná napětí zápasů na stadionech,“ dodává redaktor Buly hokej živě Robert Záruba.