Hlavní navigace

Junior Internet před uzávěrkou

[Tisková zpráva] Praha, 7.2.2008 – Téměř 200 přihlášek došlo zatím do soutěží Junior Internetu. Mladí tvůrci webových stránek, internetových projektů, designů, grafických návrhů a textů mohou přihlásit své práce už jen do 15. února. Pouze v kategoriích JuniorErb a JuniorMobil, o které se v 9. ročníku projektu Junior Internet rozšířila škála soutěží, byla uzávěrka prodloužena do 29. února.

Sdílet

Autoři soutěžních prací se poté sejdou 29. března v Praze na konferenci Junior Internet a vítězové soutěží budou Českou republiku reprezentovat v dubnu i na mezinárodním sympoziu v Polsku.

Projekt Junior Internet je určen talentovaným dětem a mladým lidem do 18 let, kteří se aktivně věnují Internetu. Cílem projektu je být pro ně odrazovým můstkem a podporovat je v jejich dalším rozvoji. Řada minulých vítězů vytváří projekty na profesionální úrovni, které obstojí i v konkurenci dospělých. Někteří si dokonce založili i vlastní firmu a jejich projekty jsou úspěšné i komerčně. Celý projekt Junior Internet iniciovali a s pomocí BMI sdružení organizují sami mladí lidé. Probíhá v rámci kampaně Březen – měsíc Internetu. V soutěžích budou vítáni také účastníci se zdravotním postižením. V minulých ročnících byly oceněny v kategorii JuniorText neslyšící děti a mladá autorka trpící roztroušenou sklerózou. Letos bylo vyhlášeno šest soutěží, a to vždy v kategorii do 15 let a do 18 let. Jsou to:

  • JuniorWeb – soutěž webových stránek jednotlivců (případně dvou tvůrců)
  • JuniorProject – soutěž webových projektů, vytvářených týmem autorů (webové portály, internetové časopisy, webové služby apod.)
  • JuniorDesign – soutěž designů a grafických návrhů
  • JuniorText – soutěž textů na téma „Internet – dobrý sluha, zlý pán“
  • JuniorMobil – soutěž aplikací a her pro mobilní telefony
  • JuniorErb – soutěž webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa či veřejnou zprávu

Přihlašovat se lze na www.juniorinter­net.cz. V loňském roce byla mezi oceněnými weby mladých lidí například dětská internetová TV Sedr (http://otvice.sedr-tv.cz/), která informovala o dění v obci Otvice, či server Nadovču.cz (www.nadovcu.cz), nabízející databázi ubytovacích zařízení v celé ČR. „Právě to, že mladí lidé často vytvářejí webové projekty prospěšné pro jejich obec, místní komunitu či region, nás vedlo k vytvoření speciální soutěže JuniorErb,“ říká Jiří Peterka, koordinátor projektu Junior Internet. Ta volně navazuje na podobně zaměřenou soutěž webů pro města a obce Zlatý Erb. Soutěžit zde ale mohou pouze mladí autoři. Ti poté své práce budou prezentovat i na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové. Záštitu nad soutěží JuniorErb převzal předseda Senátu Parlamentu ČR, Přemysl Sobotka.

Druhou novinkou 9. ročníku Junior Internetu je soutěž JuniorMobil. Lze do ní přihlásit jakoukoli aplikaci pro mobilní telefony, téma je libovolné a vynalézavosti se meze nekladou. Může jít o mobilní hru, aplikaci pro komunikaci, užitečné vylepšení funkcí mobilního telefonu či jakoukoli jinou aplikaci. Mobilní aplikace budou hodnoceny na mobilních telefonech Nokia 6230i, Sony Ericsson K750i a Nokia N70. Stačí, aby aplikace byla plně funkční na jednom z těchto telefonů. Podrobné propozice soutěže jsou uvedeny na www.juniorinter­net.cz.

Projekt Junior Internet, který je určen pro mladé tvůrce do 18 let, organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic) za podpory BMI sdružení. Partnery projektu jsou pro rok 2008 Axima a Mezinárodní višegrádský fond. Ceny pro vítěze a do tomboly pro účastníky věnovaly společnosti ESET, Vogel Burda Communications, Computer Press, časopis Mobility, Microsoft, Zoner Software a další. Záštitu nad projektem Junior Internet převzal děkan Fakulty humanitních studií UK doc. dr. Ladislav Benyovszky. Více informací o projektu Junior Internet najdete na www.juniorinter­net.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).