Hlavní navigace

K novým funkcím v nabídce RSA patří práce se strukturovanými daty a integrace s platformou RSA enVision® pro správu bezpečnostních událostí v informačním systému

[Tisková zpráva] PRAHA, Bedford, Massachusetts – 28. dubna 2009: RSA, bezpečnostní divize společnosti EMC, dnes oznámila novou verzi produktu RSA® Data Loss Prevention (DLP) Suite. Jejich účelem je identifikovat, monitorovat a chránit citlivá data před ztrátou, únikem nebo zneužitím, a to jak v datových centrech, tak v síti a na klientských stanicích. Sada RSA DLP 7.0 obsahuje nové funkce pro detekci citlivých dat a pro integraci s platformou RSA® enVision. Při jejím návrhu byl brán ohled na snížení celkových nákladů na vlastnictví DLP, a to zejména díky automatizaci a vícebodové ochraně citlivých dat a na vylepšeném generování sestav.

Sdílet

„Firmy všech velikostí ve všech oborech i regionech čelí rostoucímu riziku úniku dat a stále se zvyšujícím nárokům na zajištění shody s předpisy a plnění zásad správného řízení. Zároveň však potřebují co nejefektivněji využít každého zaměstnance a každou investici do IT zabezpečení,“ říká Tom Corn, viceprezident pro marketing produktů v RSA – Security Division společnosti EMC. „Je tedy nezbytné, aby bezpečnostní řešení přinášela zákazníkům co nejvyšší užitnou hodnotu, zabezpečila ještě více citlivých informací a efektivněji se integrovala do stávajícího prostředí. Sada RSA DLP 7.0 Suite je jedním z řady aktuálních produktů zaměřených na to, abychom mohli uskutečnit náš cíl – nabídnout zákazníkům holistický přístup k zabezpečení identit, informací i infrastruktury.“

Nové funkce sady RSA DLP Suite
Nejnovější verze sady RSA DLP Suite umožňuje organizacím zabezpečit citlivý obsah způsobem, který šetří čas a zjednodušuje procesy pro zaměstnance odpovědné za bezpečnost dat. Statická citlivá data lze nyní automaticky přesouvat nebo ukládat do karantény, což snižuje náklady na správu. Koncoví uživatelé mohou využít nové samoobslužné funkce v případě, že některé jejich e-maily byly z důvodu porušení pravidel přesunuty do karantény. Sada RSA DLP Suite také dokáže automaticky generovat sestavy a odesílat je určeným zaměstnancům. Tento posun v automatizaci procesů může snížit časovou náročnost řešení bezpečnostních incidentů až o 45 %.

Proaktivní vyhledávání citlivých dat je nově k dispozici pro další typy souborů, což dále pomáhá snižovat riziko jejich úniku. Díky nativnímu prohledávání databází mohou nyní organizace vyhledávat strukturovaný obsah v Oracle Databáze a MS SQL Server. Sada RSA DLP 7.0 Suite byla navržena také s ohledem na zlepšení ochrany duševního vlastnictví, kterou zajišťuje funkce automatického označování souborů implementovaná do všech tří modulů sady DLP: Datacenter, Network i Endpoint. Díky dalším funkcím je RSA DLP Suite jediným produktem pro ochranu před ztrátou dat, který podporuje CATIA, multiplatformní komerční softwarový balík používaný v leteckém a automobilovém průmyslu i v jiných podnicích.

RSA nabízí také 22 nových šablon a politik pro vyhledávání citlivých dat, díky čemuž se řadí mezi nejrozsáhlejší knihovny politik v DLP oblasti. Tyto nové politiky obsahují mimo jiné podporu pro předpisy NERC (North American Electric Reliability Corp) a mnoho dalších, které pomáhají chránit osobní údaje v Austrálii, Itálii, Nizozemsku, Španělsku, Švédsku, na Novém Zélandu a v mnoha jiných zemích. Tyto nové politiky doplnily stávající robustní databázi RSA, která již dříve obsahovala přes 100 různých politik. Použitím těchto předpřipravených politik se sníží náklady na chybně rozpoznané případy, neboť podle nové studie vypracované pro RSA dosahuje řešení RSA o 27 % vyšší přesnosti a nižšího výskytu chyb v identifikaci než konkurence.

Sada RSA DLP 7.0 Suite celkem poskytuje přes 68 nových funkcí a vylepšení, a to zejména v oblastech správy politik, klasifikace, prohledávání, generování sestav a celkové správy řešení.

Integrace s platformou RSA enVision zjednodušuje provozní zabezpečení
Sada RSA DLP 7.0 Suite je navržena pro integraci s platformou RSA enVision, která je nejprodávanějším produktem pro oblast SIEM (Security Information and Event Management) a usnadňuje zajištění shody s předpisy, zvyšuje efektivitu provozu IS, omezuje bezpečnostní rizika a optimalizuje provoz IT a sítí, to vše díky automatizovanému sběru a analýze dat z logů a protokolů ze všech částí informačního systému. Integrace RSA DLP a RSA enVision zjednodušuje analýzu bezpečnostních rizik pomocí efektivních korelací mezi úrovní citlivosti informací a daným bezpečnostním incidentem. Analytik se tedy může rychle rozhodnout, kdy a jaké kroky je třeba provést. Integrace také umožňuje centralizovanou správu událostí DLP pomocí technologie enVision a zjednodušuje tak vytváření sestav pro účely zabezpečení a zajištění shody s předpisy. Díky novým předpřipraveným sestavám v rámci RSA enVision, které využívají události zprostředkované sadou RSA DLP Suite, je možné zajistit holistickou ochranu dat zahrnující informace, identity i infrastrukturu.

Sada RSA DLP Suite pomáhá společnosti Microsoft zabezpečit data a urychlit zajištění shody s předpisy
K organizacím, které úspěšně využívají sadu RSA DLP Suite, patří společnost Microsoft Corporation. Microsoft využívá toto řešení k zabezpečení citlivých dat o zaměstnancích, zákaznících a duševním vlastnictví v nesčetných spravovaných sdílených složkách, klientských počítačích a úložištích Microsoft® Office® SharePoint®.

„Používáme sadu RSA DLP Suite k identifikaci a ochraně osobních údajů, duševního vlastnictví, finančních dat a obchodních informací,“ uvedl Olav Opedal, vedoucí programový manažer pro oblast zabezpečení. „Schopnost identifikovat citlivý obsah v databázích SQL Server nám pomůže dále omezit rizika. Funkce jako plánování inteligentnějších sestav a jejich automatické rozesílání správným uživatelům umožní snížit náklady na správu, a tedy i celkové náklady na vlastnictví řešení DLP.“

Dostupnost
Sada RSA DLP Suite 7.0 je k dispozici již dnes. Integrace s technologií RSA enVision bude k dispozici v průběhu tohoto čtvrtletí.

O RSA
RSA, Security Division společnosti EMC, je přední poskytovatel řešení pro zabezpečení, která přinášejí pokrok a pomáhají vedoucím světovým organizacím dosáhnout úspěchu při řešení nejnáročnějších a nejcitlivějších problémů v oblasti zabezpečení. Přístup divize RSA k zabezpečení, orientovaný na informace, chrání integritu a důvěrnost informací v celém jejich životním cyklu bez ohledu na to, kde se nacházejí, kdo k nim přistupuje a jak jsou používány.

Divize RSA nabízí jedinečná řešení pro ověření identity a řízení přístupu, prevence ztráty dat, šifrování a správy klíčů, zajištění souladu s legislativními požadavky, řízení zabezpečení dat a ochranu před informačními podvody. Tato řešení přinášejí důvěryhodnost milionům uživatelských identit, jimi prováděným transakcím a výsledným datům. Další informace naleznete na webu na adrese www.RSA.com a www.EMC.com.

O společnosti EMC
Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc2.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).