Hlavní navigace

K provozu náročných webových aplikací je určen pronájem racků

[Tisková zpráva]

Sdílet

K provozu náročných webových aplikací je určen pronájem racků

Provoz rozsáhlých elektronických obchodů, internetových portálů a náročných webových aplikací klade vysoké požadavky na stabilitu, bezpečnost a výkon serveru. Řešením je umístění serverů do racků, jejichž pronájem doplňuje řadu hostingových služeb firmy Ignum s.r.o.

Pronájem celých racků je služba, kterou lze využít k připojení serveru do internetu a která odpovídá všem požadavkům kladeným na náročný provoz rozsáhlých internetových aplikací. Na rozdíl od sdíleného hostingu poskytuje umístění serveru v racku mnohem vyšší stabilitu provozu. Celý výkon serveru je vyhrazen pro potřeby jednotlivého zákazníka. Stejně tak bezpečnost provozu je lépe ošetřena. Výhodou pronájmu racků je rovněž fakt, že do vyhrazeného prostoru lze připojit nejen fyzický server, ale i jiná technologická zařízení, například routery či jiné síťové prvky.

Ignum nabízí v rámci hostingových služeb na www.ignum.cz několik druhů a velikostí pronajímaných racků včetně individuálního řešení na míru. K dispozici jsou tři základní varianty o velikostech 12U, 20U a 42U. Součástí pronájmu je připojení do internetu (včetně firewallu), zálohované napájení elektrického napětí, kompletní administrace a monitorování běhu serveru. Každý zákazník má možnost časově neomezeného přístupu k racku, který je umístěn v zabezpečených a klimatizovaných prostorách budovy Telehouse v Praze. Pronájem je obohacen o další související služby, např. monitoring zátěže ethernetové přípojky nebo on-line přehled datových přenosů.

Společnost Ignum s.r.o. (www.ignum.cz) poskytuje profesionální hostingové služby od roku 1998. V současnosti hostuje více než 5 000 virtuálních serverů a patří mezi přední české společnosti nabízející virtuální hosting, dedikovaný hosting a server-hosting včetně aplikačních služeb.

Kontakt s novináři:
Marek Kuchler, IGNUM s.r.o.
e-mail: marek.kuchler@ig­num.cz