Hlavní navigace

K2 atmitec v elitním klubu RIPE

[Tisková zpráva] Ostrava, 18. 5. 2010 – Společnost K2 atmitec, přední český výrobce informačních systémů a nově také provozovatel vlastního datového centra, se zařadila do sdružení RIPE (Réseaux IP Européens), jehož základní funkcí je řízení internetu v rámci Evropy. V České republice je v tomto sdružení na 250 firem, zabývajících se převážně internetem.

Sdílet

Společnost K2 atmitec získala vstupem do sdružení RIPE status LIR (Local Internet Authority), což znamená, že má k dispozici vlastní autonomní systém pro přidělování IP adres. Jako LIR nebude společnost při přechodu od jednoho dodavatele internetového připojení k druhému nucena měnit všechny své internetové adresy. Tímto se zabezpečí bezproblémová konektivita Datového centra K2. Dostupnost veškerých služeb pro zákazníky datového centra bude tedy zachována i při výpadku jednoho z poskytovatelů připojení.

„Vstup do sdružení RIPE a získání statusu LIR nám jako provozovateli Datového centra K2 poskytuje jedinečný nástroj pro zachování jeho maximální dostupnosti. Nejsme již nuceni při migraci k jiným dodavatelům omezovat dostupnost služeb, což považujeme za obrovské plus především pro naše zákazníky. Navíc získáváme možnost zúčastňovat se tvorby pravidel a podoby internetu v Evropě,“ komentoval rozhodnutí o vstupu do RIPE Luděk Vydra, generální ředitel společnosti K2 atmitec.

O RIPE
RIPE (Réseaux IP Européens) je otevřeným fórem pro všechny zájemce o problematiku IP sítí. Cílem sdružení je poskytovat nutnou technickou a administrativní (RIPE NCC) koordinaci, potřebnou pro provoz internetu v regionu pod správou RIPE.

O společnosti K2 atmitec
Společnost K2 atmitec s.r.o., výrobce Informačního systému K2, vznikla v roce 1991 a po dlouholetém působení na poli informačních technologií patří mezi přední výrobce informačních systémů. Společnost zaměstnává špičkové programátory, vysoce kvalitní projektové manažery a konzultanty, kteří profesionálně řídí implementaci IS K2 do prostředí zákazníka. V současnosti pracuje s IS K2 cca 10 000 uživatelů v rozmanitých společnostech v různých zemích světa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).