Hlavní navigace

Kabelová i digitální satelitní televize UPC nabízejí ode dneška více sportu

[Tisková zpráva] Společnost UPC Česká republika, a. s. největší provozovatel kabelové televize, širokopásmového internetu a digitální satelitní televize zařazuje s okamžitou účinností do nabídky své kabelové televize a digitální satelitní televize UPC Direct novou televizní stanici Sport1. Ta se soustřeďuje především na fotbalové přenosy.

Sdílet

Praha 9.1. 2006 Společnost UPC Česká republika, a. s. (dále jen UPC nebo společnost) oznamuje, že počínaje dnešním dnem zařazuje do vysílání své kabelové televize a do vysílání své digitální satelitní televize UPC Direct novou televizní stanici Sport1. Programová nabídka nového televizního kanálu je atraktivní především pro příznivce fotbalu. Sport 1 zprostředkuje svým divákům např. přenosy z UEFA Champions League a Barclay Premier League a přímé přenosy italské, německé a fotbalové ligy. Přejímá také pořady Chelsea TV a Manchester United TV, takže čeští diváci budou mít možnost mnohem častěji vídat populárního brankáře národního týmu a FC Chelsea Petra Čecha. Z ostatních sportů půjde např. o box.

Václav Bartoň, generální ředitel UPC, u příležitosti zahájení vysílání Sport1 konstatuje, že: pro naše sportovní fanoušky to bude znamenat skutečný zážitek. Programová nabídka je sestavena především z těch fotbalových lig, které jsou v ČR nejpopulárnější a Sport1 nabízí moderní TV program, na který se naši diváci opravdu budou chtít dívat! Přenosy utkání budou samozřejmě komentovat domácí komentátoři. Václav Bartoň dále dodává: Kabelová televize UPC se tímto počinem stala zcela bezkonkurenční co do šíře a kvality sportovní nabídky. Vedle Sport1 dále nabízí Eurosport 1 a Eurosport 2 a Galaxii sport a vybrat si může skutečně každý.

TV stanice Sport1 vysílá sedm dní v týdnu, 24 hodin denně. Půjde o úplnou českou zvukovou verzi, která ovšem bude po určitou dobu postupně nabíhat. Provozovatelem Sport1 je společnost SPORT1 Tv se sídlem v Budapešti (Maďarsko). V kabelové televizi UPC je Sport1 zařazen do nabídky Klasik. Aktuálně je šířen pouze v pražské, brněnské, ostravské. královehradecké a liberecké síti. Do svých ostatních kabelových sítí bude UPC zařazovat Sport1 během následujících dnů.