Hlavní navigace

KAKTUS Software modernizovala webový portál Ministerstva zdravotnictví ČR

[Tisková zpráva] Praha, 8. dubna 2010 – Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila, že dokončila modernizaci a redesign internetového portálu Ministerstva zdravotnictví ČR (www.mzcr.cz). Kromě úpravy grafického vzhledu byl kladen důraz zejména na rychlost a dostupnost poskytovaných informací.

Sdílet

Vedle stávajících informací, funkcí a členění byly webové stránky doplněny např. o textovou podobu určenou čtecím automatům, graficky upravenou tiskovou podobu, slovník pojmů, drobečkovou nápovědu, kvalitnější RSS kanál, rozšířenou podporu pro vyhledávače atd. Webová prezentace je vylepšena také v oblasti standardů kladených na zpřístupnění i pro nevidomé a zrakově postižené.

„Protože se nám osvědčila dobrá spolupráce se společností KAKTUS Software z období vývoje nové webové prezentace Ministerstva před dvěma lety, oslovili jsme znovu KAKTUS Software s cílem renovovat náš důležitý onlinový informační zdroj,“ říká Vlastimil Sršeň tiskový mluvčí Ministerstva zdravotnictví ČR. „Uvědomujeme si, že technologie se vyvíjejí rychle kupředu a pro zachování aktuálnosti a účelu je nezbytné udržovat internetové stránky tak, aby byly dostupné co nejširšímu spektru návštěvníků.“

Celý webový portál je aktualizován na redakčním systému WebPublisher 2010 vyvinutém společností KAKTUS Software.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).