Hlavní navigace

KAKTUS Software modernizovala webový portál Ministerstva zdravotnictví ČR

[Tisková zpráva] Praha, 8. dubna 2010 – Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila, že dokončila modernizaci a redesign internetového portálu Ministerstva zdravotnictví ČR (www.mzcr.cz). Kromě úpravy grafického vzhledu byl kladen důraz zejména na rychlost a dostupnost poskytovaných informací.

Sdílet

Vedle stávajících informací, funkcí a členění byly webové stránky doplněny např. o textovou podobu určenou čtecím automatům, graficky upravenou tiskovou podobu, slovník pojmů, drobečkovou nápovědu, kvalitnější RSS kanál, rozšířenou podporu pro vyhledávače atd. Webová prezentace je vylepšena také v oblasti standardů kladených na zpřístupnění i pro nevidomé a zrakově postižené.

„Protože se nám osvědčila dobrá spolupráce se společností KAKTUS Software z období vývoje nové webové prezentace Ministerstva před dvěma lety, oslovili jsme znovu KAKTUS Software s cílem renovovat náš důležitý onlinový informační zdroj,“ říká Vlastimil Sršeň tiskový mluvčí Ministerstva zdravotnictví ČR. „Uvědomujeme si, že technologie se vyvíjejí rychle kupředu a pro zachování aktuálnosti a účelu je nezbytné udržovat internetové stránky tak, aby byly dostupné co nejširšímu spektru návštěvníků.“

Celý webový portál je aktualizován na redakčním systému WebPublisher 2010 vyvinutém společností KAKTUS Software.