Hlavní navigace

KAKTUS Software rozšířil technologii systému O2 CarControl o službu CarTerminal

[Tisková zpráva] Nová služba z oblasti rychle se rozvíjejícího segmentu tzv. M2M řešení nabízí zákazníkům další automatizaci a optimalizaci rutinních procesů

Sdílet

Praha, 10. června 2010 – Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila, že ve spolupráci se společnostmi Telefónica O2 Czech Republic a Secar Bohemia rozšířila systém O2 CarControl (dále jen O2CC), řešení pro správu vozového parku, o novou službu CarTerminal. Toto rozšíření přináší zákazníkům řadu nových možností využití systému O2CC, a to zejména v oblasti přepravní logistiky.

Nové řešení CarTerminal tvoří PDA jednotka s GPS a GSM/GPRS modulem a účet v systému O2CC. Aplikace v jednotce nabízí několik na sobě nezávislých funkcí, které jsou přístupné z hlavního menu, do kterého se uživatel dostane pomocí přihlašovacích údajů systému O2CC. Základní funkcí jednotky je GPS monitoring, tedy snímání geografické polohy jednotky, která je průběžně odesílána do systému O2CC ke zpracování.

Klíčovou funkcí systému CarTerminal z hlediska plánování a evidence přeprav je modul Logistika. Tento modul umožňuje, ve spojení s portálem O2CC, online reportování průběhu naplánovaných přeprav. Lze tak sledovat např. zda proběhlo naložení nákladu, zda řidič dosáhl určitého cíle, zda byl náklad vyložen, případně lze i vykazovat na trase nezávislé činnosti jako tankování paliva, přestávky, plnění povinností určovaných vyhláškou AETR apod.

Mezi další užitečné funkce patří navigační software Navigator společnosti MapFactor, dále pak modul Doprava nabízející informace o dopravní situaci na vybraných komunikacích či poplašné tlačítko SOS, které zašle pomocí SMS informaci na definovatelné telefonní číslo, do aplikace O2CC nebo na email.

S novou službou CarTerminal získávají zákazníci další rozšíření služeb O2 CarControl. Společnosti ze segmentu logistiky a souvisejících segmentů ocení zejména možnosti v oblasti plánování přeprav, evidence a vykazování logistických procesů a řadu dalších podpůrných funkcí pro řidiče, plánovače a operátory logistických center.

„S růstem segmentu tzv. M2M (machine-to-machine) řešení postavených na mobilních datových přenosech jsou na trh uváděny nové technologie pro automatizaci a optimalizaci rutinních procesů,“ řekl David Kalous, ředitel společnosti KAKTUS Software. „Věříme, že služba CarTerminal v rámci systému O2 Car Control se stane nepostradatelným nástrojem v rukou logistických firem a osobních, nákladních, autobusových, lodních i železničních dopravců. Jako technologický partner zodpovědný za vývoj sytému O2 CC budeme pokračovat i na rozvoji dalších funkcí systému pro službu CarTerminal dle aktuálních potřeb zákazníků.“

O Telefónica O2 Czech Republic, a.s
Telefónica O2 Czech Republic je předním integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje více než sedm miliónů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Více informací o společnosti lze nalézt na www.cz.o2.com.

O SECAR BOHEMIA
Společnost Secar Bohemia je největším provozovatelem vyhledávacích systémů pro automobily, systémy pro monitorování firemních vozidel a vedení elektronické knihy jízd v České republice. Více informací o společnosti lze nalézt na www.sherlog.cz a www.sherlogtra­ce.cz.

O KAKTUS Software
KAKTUS Software je dynamicky se rozvíjejícím softwarovým developerem. Od svého založení v roce 1997 poskytuje profesionální služby a vyvíjí technologicky vyspělý software s hlavním důrazem na systémy založené na internetových a intranetových technologiích. V rámci vývoje softwaru společnost KAKTUS Software úzce spolupracuje s předními technologickými partnery, mezi které patří například společnosti Microsoft a Oracle. Svá řešení poskytuje podnikům a organizacím z nejrůznějších odvětví. Portfolio zákazníků je velmi široké a zahrnuje nejen střední podniky, ale také giganty z oborů telekomunikací, obchodu, pojišťovnictví, logistiky, dopravy i státní správy apod. Více informací o společnosti lze nalézt na www.kaktus.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).