Hlavní navigace

KAKTUS Software pomáhá Emory University v Atlantě sledovat původ amerických obyvatel

[Tisková zpráva] Praha, 4. května 2009 – Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila zahájení spolupráce s Emory University v Atlantě na vývoji nového výzkumného a vzdělávacího projektu African Origins, který by měl sloužit široké americké veřejnosti. Prostřednictvím nejmodernějších webových technologií bude univerzita získávat informace o původu amerických obyvatel v souvislosti s transportem původních afrických obyvatel do Spojených států.

Sdílet

Společnost KAKTUS Software byla oslovena americkou univerzitou díky mnohaletým zkušenostem s návrhem a následnou realizací vysoce sofistikovaných webových systémů. Systém pro atlantskou univerzitu se soustředí na vyhledávání historických dat o přílivu otroků do USA v průběhu 16. až 19. století našeho letopočtu. Návštěvníci webu – přispěvatelé budou moci poskytnout konkrétní informace ke konkrétní osobě a tím přispět k datům svými osobními znalostmi či domněnkami. A to nejen textovou formou, ale především on-line zvukovým záznamem výslovnosti jmen. Zvukový záznam bude dále sloužit k analýze výslovnosti jmen a určení její modifikace v čase.

Všechny příspěvky budou dále vyhodnocovány skupinou expertů v oboru s cílem upřesnit znalosti o amerických otrocích. Poskytování dat bude zcela dobrovolné, bude podmíněno pouze autentifikací osoby prostřednictvím e-mailové adresy.

Systém bude fungovat jako webová aplikace na posledních verzích otevřených technologií Linux, Apache, MySQL, PHP (tzv. řešení LAMP). Pro některé pokročilé funkce na straně klienta bude využita technologie Java nebo Flash. Projekt byl oficiálně zahájen 1. dubna 2009 a doba vývoje je odhadována na 5 měsíců.

O Emory University
Americká Emory University se sídlem v Atlantě je mezinárodně uznávanou vzdělávací institucí. Představuje různorodou komunitu, jejíž členové spolupracují na globálních tématech prostřednictvím progresivních programů v oblasti výuky, výzkumu, stipendií, zdravotní péče a sociální činnosti. Emory University byla založena v roce 1836, zaměřuje se na výzkum a zároveň si zachovává tradiční důraz na výuku. Důležitá je také spolupráce s jinými školami, centry stejně jako s přidruženými institucemi. Více o Universitě lze nalézt na: http://www.emo­ry.edu/home/in­dex.html

O KAKTUS Software
KAKTUS Software je dynamicky se rozvíjejícím softwarovým developerem. Od svého založení v roce 1997 poskytuje profesionální služby a vyvíjí technologicky vyspělý software s hlavním důrazem na systémy založené na internetových a intranetových technologiích. V rámci vývoje softwaru společnost KAKTUS Software úzce spolupracuje s předními technologickými partnery, mezi které patří například společnosti Microsoft a Oracle. Svá řešení poskytuje podnikům a organizacím z nejrůznějších odvětví. Portfolio zákazníků je velmi široké a zahrnuje nejen střední podniky, ale také giganty z oborů telekomunikací, obchodu, pojišťovnictví, logistiky, dopravy i státní správy apod. Více informací o společnosti lze nalézt na www.kaktus.cz.