Hlavní navigace

KAKTUS Software rozšířil on-line servis o pojištění domácnosti pro Kooperativa pojišťovnu

[Tisková zpráva] Praha, 9. listopadu 2009 – Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií dnes oznámila, že rozšířila systém pro on-line sjednání pojištění domácnosti pro společnost Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (www.koop.cz).

Sdílet

Pojištění domácnosti, které je určeno pro ochranu vybavení bytu a věcí osobní potřeby proti všem důležitým nebezpečím – živelním událostem, odcizení i vandalismu, včetně pojištění speciálních rizik, je nyní možné on-line sjednat bez nutnosti návštěvy pobočky Kooperativa pojišťovny. On-linová platforma pojištění domácnosti je uživatelsky přívětivá a intuitivní. Například namísto opakovaného vyplňování kontaktních údajů u pojistníka a pojištěného je možné nastavit automatické předvyplnění. „Rozšířením on-line servisu o další typ pojištění chceme umožnit zájemcům využít komfortnější způsob sjednání pojištění i pro pojištění domácnosti, tak jak ho již znají např. u povinného ručení či cestovního pojištění“ říká Martin Jiroušek, systémový inženýr specialista z Kooperativa pojišťovny. „Vývoj nového pojištění domácnosti v rámci našeho on-line servisu ve spolupráci se společností KAKTUS Software byl jen logický krok v rámci dlouhodobého partnerství v oblasti online aplikací naší společnosti“.

Platbu za pojištění je možné provést vedle standardní cesty úhrady bankovním převodem i platebními kartami díky integrované technologii pro přijímání on-line plateb vyvinutou společností KAKTUS Software. Celý systém je postaven na technologii ASP.Net 3.5 s využitím MS SQL 2005.

Společnost KAKTUS Software již v minulosti vyvinula pro online servis Kooperativa pojišťovny další produkty, které se týkaly cestovního pojištění, pojištění ordinací a povinného ručení. Tyto typy pojištění nabízí cenově výhodnější a uživatelsky jednodušší volbu ke stávajícím variantám, které lze uzavřít prostřednictvím internetu.

O Kooperativa pojišťovně
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je druhou největší pojišťovnou v ČR. V současné době má více než 300 obchodních míst a produkty Kooperativy lze sjednat i v pobočkách České spořitelny. Kooperativa pojišťovna je součástí Vienna Insurance Group – předního rakouského pojišťovacího koncernu v zemích střední a východní Evropy.

O KAKTUS Software
KAKTUS Software je dynamicky se rozvíjejícím softwarovým developerem. Od svého založení v roce 1997 poskytuje profesionální služby a vyvíjí technologicky vyspělý software s hlavním důrazem na systémy založené na internetových a intranetových technologiích. V rámci vývoje softwaru společnost KAKTUS Software úzce spolupracuje s předními technologickými partnery, mezi které patří například společnosti Microsoft a Oracle. Svá řešení poskytuje podnikům a organizacím z nejrůznějších odvětví. Portfolio zákazníků je velmi široké a zahrnuje nejen střední podniky, ale také giganty z oborů telekomunikací, obchodu, pojišťovnictví, logistiky, dopravy i státní správy apod. Více informací o společnosti lze nalézt na www.kaktus.cz.