Hlavní navigace

KAKTUS Software vytvořil novou webovou prezentaci pro Krajskou hygienickou stanici Středočeského kraje

[Tisková zpráva] Praha, 3. srpna 2009 – Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila, že dokončila vývoj internetové prezentace pro Krajskou hygienickou stanici Středočeského kraje (www.khsstc.cz) postavené nad technologií SharePoint. Od původního vzhledu se prezentace na první pohled liší zejména novým přehlednějším designem. Zároveň s novým vzhledem přibyly další informace a funkční možnosti prezentace.

Sdílet

Internetové stránky jsou kromě stávajících informací a členění doplněny o informační servis stavu kvality vody na koupalištích a infekčních respiračních onemocněních, dále byla přidána funkce tzv. zpravodajského kanálu RSS, který umožňuje odebírat aktuality vydávané Krajskou hygienickou stanicí ve Středočeském kraji. Nový webový portál splňuje veškeré standardy kladené na zpřístupnění i pro tělesně postižené.

“Vybudování nové internetové prezentace se softwarovým řešením je pro nás důležitým krokem ke zkvalitňování informačního servisu v oblasti ochrany zdraví směrem k široké veřejnosti,“ řekl Jan Jarolímek náměstek ředitele pro ekonomicko-provozní činnost Krajské hygienické stanice Středočeského kraje. „Hledali jsme na trhu technologického partnera, který je schopen vytvořit řešení přesně podle našich požadavků a který má zkušenosti se špičkovými IT technologiemi; proto jsme zvolili KAKTUS Software.“

Webová prezentace byla navržena pro přístup z jakéhokoliv prohlížeče. Celý webový portál je postaven na redakčním systému WebPublisher 2009. Tento redakční systém mimo jiné umožňuje vytváření firemních zpravodajů, anket, dotazníků, zadávání pracovních nabídek a dalších funkcí a nástrojů.

O Krajské hygienické stanici Středočeského kraje
Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze je zřízena zákonem č. 258 / 2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví jako správní úřad, jehož správním obvodem je území okresů Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Praha-východ, Praha-západ, Příbram a Rakovník. Více informací o společnosti lze nalézt na www.khsstc.cz.

O KAKTUS Software
KAKTUS Software je dynamicky se rozvíjejícím softwarovým developerem. Od svého založení v roce 1997 poskytuje profesionální služby a vyvíjí technologicky vyspělý software s hlavním důrazem na systémy založené na internetových a intranetových technologiích. V rámci vývoje softwaru společnost KAKTUS Software úzce spolupracuje s předními technologickými partnery, mezi které patří například společnosti Microsoft a Oracle. Svá řešení poskytuje podnikům a organizacím z nejrůznějších odvětví. Portfolio zákazníků je velmi široké a zahrnuje nejen střední podniky, ale také giganty z oborů telekomunikací, obchodu, pojišťovnictví, logistiky, dopravy i státní správy apod. Více informací o společnosti lze nalézt na www.kaktus.cz.