Hlavní navigace

Kam jedeš? – nový cestovatelský projekt RTA

[Tisková zpráva] Nezbývají vám peníze na dovolenou v zahraničí? Nevíte, kam vyrazit ve svém regionu? Poradí vám nový cestovatelský projekt Regionální Televizní Agentury s názvem Kam jedeš? V první sérii navštívíme Jihomoravský kraj a poznáme všechno od malých vesniček až po velké památky. Půjdeme pěšky, pojedeme na kole, koni, koloběžce a dokonce poletíme i v letadle. Netradiční dvacetiminutovka vás prostě vtáhne do děje.

Sdílet

„První díl uvidí diváci 7. října 2009 v našem vysílání na jižní Moravě, desetiminutové zkrácené verze pak budeme uvádět pravidelně každou středu. Na webových stránkách a připravovaném digitálním kanálu ale diváci najdou plnou verzi Kam jedeš?,“ řekl o projektu ředitel zpravodajství RTA Radim Jansa. Kam jedeš? nasazuje laťku vysoko. „Chceme vypadat jinak. Naším cílem není konkurovat například skvělé Toulavé kameře, ale nalákat diváka do regionu a ukázat, že jižní Morava má rozhodně co říci. Diváci se dočkají netradičních záběrů a vtipnou formou je provedeme každým zákoutím kraje,“ popsala nový pořad moderátorka Anna Štětinová.

Kam jedeš? by mělo nahradit papírové brožurky a fungovat jako televizní průvodce. „Poradíme divákům, kde si dát vyhlášenou specialitu, jak se kam dostat i bez auta a upozorníme i na to, kde je trasa náročná. Chceme je vzít jednoduše na výlet,“ prozradila moderátorka.

Kam jedeš? by mohlo zmapovat jihomoravský region od sklepa až po půdu. „Usilujeme o získání evropského grantu, který by nám umožnil natočit 104 filmů. Ty bychom dali zadarmo k dispozici do informačních center, vesnicím a městům. Chtěli bychom také zřídit web, kde by byly všechny pořady nonstop k dispozici a kam by svoje postřehy mohli psát přímo cestovatelé. V plánu jsou i dvě papírové knihy,“ nastínila Štětinová.

Pilotní díl nás zavede do Modrých hor, což je lokalita u Velkých Pavlovic. Společně vyšplháme hned na dvě rozhledny, skoro zažijeme slováckou svatbu, užijeme si letního lyžování a chybět nebude ani jihomoravský sklípek. Jako první ho uvidí v předpremiéře fanoušci projektu Kam jedeš? na síti Facebook, kterých je už skoro 180! RTA ho sem umístí už v pondělí 5. října. K vidění pak bude na stránkách televizní agentury.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).