Hlavní navigace

Informační kampaň k digitalizaci sílí v územní oblasti Sušice

[Tisková zpráva] Informační kampaň v územní oblasti Sušice využívá od 1. prosince 2009 5 billboardů na nejfrekventovanějších místech v regionu, navíc na blížící se ukončení zemského analogového TV vysílání upozorňují i plakáty na dvanácti telefonních budkách. Ještě před Vánoci doručí Česká pošta každé domácnosti v regionu jeden výtisk speciálních Diginovin z celkového nákladu 70 tisíc výtisků.

Sdílet

„Model informační kampaně vychází z úspěšných kampaní v územních oblastech Plzeň a Praha,“ vysvětluje národní koordinátor Zdeněk Duspiva. Kontaktní složkou kampaně jsou tzv. digihlídky, které objíždí nejnavštěvovanější místa v oblasti a aktuálně před Vánoci i vánoční trhy. V lednu a únoru budou mít starostové obcí v územní oblasti možnost si zdarma digihlídky objednat k sobě do obce a uspořádat seminář pro své občany. Páteřními systémy informační kampaně jsou webové stránky www.digitalne.tv a bezplatná infolinka 800 90 60 30.

Informační kampaň v územní oblasti Sušice vychází z modelu úspěšných kampaní realizovaných v územních oblastech Plzeň a Praha a zároveň reflektuje výsledky listopadového výzkumu, který Národní koordinační skupina pro digitální vysílání (NKS) v územní oblasti Sušice realizovala. „Podle průzkumu 14 % obyvatel zatím nemá dostatek informací o připravovaném ukončení zemského analogového TV vysílání,“ říká Duspiva. Výzkum zároveň odhalil, že 58 % respondentů již přešlo na digitální TV vysílání a jen 42 % respondentů ještě přijímá analogový signál. „Zaměříme se na těch 42 %, kteří ještě sledují analogovou televizi,“ dodal Duspiva.

Informační kampaň využívá různé reklamní nosiče, PR, speciální letáky a kontaktní složkou kampaně jsou tzv. Digihlídky. „V týdnu od 14. prosince budeme rozesílat direct maily na bytová družstva s informacemi ke společným televizním anténám a speciální informační brožurou,“ dodává Duspiva.

Zemské analogové televizní vysílání v územní oblasti Sušice bude ukončeno 28. února 2010. Informačními pilíři kampaně jsou webové stránky www.digitalne.tv a bezplatná infolinka 800 90 60 30, která je v provozu v pracovní dny od 8 do 19 hodin.