Hlavní navigace

Kampaň na podporu dárcovství kostní dřeně startuje na obrazovce TV Nova už v neděli!

[Tisková zpráva] Už podruhé se televize Nova rozhodla podpořit Český národní registr dárců dřeně. Kampaň, nesoucí příznačný název „Zapište se někomu do života!“, nad níž převzal osobně záštitu ministr zdravotnictví Leoš Heger, byla představena na tiskové konferenci ve středu 26. října 2011 v areálu Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích. Šest spotů, v nichž se objeví 18 populárních tváří, odstartuje na obrazovce TV Nova v neděli 30. října 2011.

Sdílet

Praha, 27. října 2011 – Televize Nova se letos rozhodla už podruhé podpořit Český národní registr dárců dřeně. Na tiskové konferenci, která se konala ve středu 26. října 2011 v areálu Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích, představila kampaň, nesoucí příznačný název „Zapište se někomu do života!“, nad níž převzal osobní záštitu ministr zdravotnictví Leoš Heger. „Záštitu nad projektem jsem převzal velmi rád. Přestože role státu je nezastupitelná, každou smysluplnou iniciativu z komerční sféry vítáme. Navíc televize Nova má už několik takových počinů úspěšně za sebou, v roce 2002 dokonce za projekt na podporu Českého národního registru dárců dřeně získala Čestné uznání vlády České republiky,“ dodal.

Ve spolupráci s partnery a populárními tvářemi TV Nova natočila šest spotů, které odstartují na obrazovce v neděli 30. října 2011. „Jako komerční televize se snažíme chovat ke společnosti odpovědně. Jsme si vědomi skutečnosti, že jako nejsledovanější televize v České republice máme velký potenciál oslovit přes obrazovky mnoho diváků a reálně ovlivnit výsledky kampaně. Právě to nás přimělo k zapojení do kampaně,“ řekl ředitel TV Nova Jan Andruško.

Tiskové konference se mimo jiné zúčastnili i lidé, kteří transplantaci kostní dřeně úspěšně absolvovali. Dojemná atmosféra setkání „postrčila“ k dárcovství i osobnosti, které doposud váhaly, například hudebníka Ondřeje Brzobohatého, který složil hudbu pro kampaň a honorář věnoval na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně. „Myslel jsem si, že hudba a peníze budou stačit, po setkání s těmi, kdo touto životní zkouškou prošli, jsem ale dostal morální facku. Do registru se také přihlásím, přestože se bojím,“ prozradil. Moderátor Televizních novin Rey Koranteng už sice bohužel nesplňuje věkový limit pro zápis do registru, a tak se alespoň rozhodl finančně přispět na vyšetření krve potenciálních dárců, které zdravotní pojišťovna ani stát nehradí. „Co k tomu dodat? –„Děkujeme, přicházejte!“ dodal expacient Otto Kobylák, který se díky transplantaci kostní dřeně loni 6. října podruhé narodil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).