Hlavní navigace

Veslařský kanál v Račicích ožije tuto sobotu IT TRIATLONEM 2009

[Tisková zpráva] Veslařský kanál v Račicích obsadí tuto sobotu „ajťáci“ z celé České republiky. Plavání, kolo a běh jsou klasické triatlonové disciplíny, které musí muži a ženy informačních a komunikačních technologií zdolat. Startovat mohou i děti ve svých kategoriích a vyzkoušet triatlon na vlastní kůži.

Sdílet

IT Triatlon 2009 se koná již počtvrté a je určen nejen IT firmám v České republice a jejich zaměstnancům, ale i členům IT oddělení firem jiného zaměření.

Již nyní je do závodu přihlášeno více jak 200 startujících, kteří se poperou s klasickými triatlonovými disciplínami:

  • 0,75 km plavání – bez neoprenu
  • 20 km kolo – silnice, nulové převýšení, čtyři okruhy po 5 km v uzavřeném areálu
  • 5 km běh – mimo veslařský areál

Jednoduché rozdělení kategorií dospělých (muži do 40 let, muži nad 40 let, ženy – matky, ženy – nematky a firemní družstva 2+1) doplní dalších 8 kategorií pro děti, které mohou vyzkoušet závodní trať svých rodičů (s malým omezením vzdáleností jednotlivých disciplín vzhledem ke svému věku).

Loňské vítězství obhajuje tým Autocont, a.s., kterému budou tvrdě šlapat na paty týmy z ČD -Telematika a.s.a C-tech, jež se v minulém ročníku umístily na stříbrné a bronzové pozici. Startovat se bude ve dvou samostatných závodech (vlnách) a výsledky se vytvoří dle konečných časů. Organizátoři chtějí zabránit mačkanicím a následně nepříjemným pocitům z přeplněné trati. První start se odbude ve 14.00 hodin, druhý, dle plánu těsně po dojetí prvního, v 15.30 hodin.

Nejde o výkon, ale o odvahu. „Vůbec se není čeho obávat, jde o tzv. sprint triatlon s tratěmi 700m plavání, 20km kolo a 5km běh. Loni měl tento závod výbornou organizaci a ještě lepší účast – přes 100 ajťáků, takový celkem velký „IT crowd“ „, komentuje závod v roce 2008 Roman Petratur na http://blogs.technet­.com/

Další informace najdete na www.ittriatlon.cz.