Hlavní navigace

Kapesní projektory od 3M s dvakrát vyšším jasem

[Tisková zpráva] Kapesní miniprojektory řady MPro přicházejí ve dvou provedeních s dvakrát vyšším jasem, jemnějším rozlišením a nezávislostí na počítači díky vestavěné paměti nebo Wi-Fi.

Sdílet

Na jednání  nalehko

Život v byznysu znamená mnoho obchodních cest a prezentací klientům. Při těchto příležitostech je potřeba mít alespoň notebook a místnost s projekcí nebo vlastní projektor. Kapesní projektory MPro od společnosti 3M dokázaly tyto starosti odbourat, takže zbyla pouze starost o regulaci osvětlení. S druhým modelem díky vestavěné paměti dokonce odpadla i nutnost mít s sebou počítač. Hlavní předností takzvaných piko projektorů je kapesní velikost a z ní plynoucí mobilita. Při rozměrech 15×6,5×3cm a hmotnosti něco přes 300 gramů jde o mírně přerostlý dálkový ovladač k televizi. Podstatným vylepšením proti předchozímu modelu je zdvojnásobení jasu na 30 lumenů díky nové LED diodě s životností 20 tisíc hodin. Výdrž baterie byla oproti prvním výrobkům prodloužena o 30 minut na plné 2 hodiny, takže projektor vydrží fungovat po celou dobu schůzky. To vše při zvýšení rozlišení z VGA (640×480) na SVGA (800×600) a uhlopříčkách promítaného obrazu od 10 do 80 palců (2m).

Prezentace z jediného zařízení

Model MP180 je vybavenější z nové dvojice. Schopnost přehrávání prezentací, dokumentů a tabulek z vestavěné 4GB paměti, microSD karty nebo připojeného USB disku z něj dělají nekompromisní prezentační stroj. Disponuje také bezdrátovým připojením přes Bluetooth nebo Wi-Fi. Takto lze bez z notebooku nebo přes internet bezdrátově do projektoru nahrát aktuální verze souborů. K ovládání slouží barevný dotykový displej na horní straně přístroje. Samozřejmostí je také připojení pomocí VGA kabelu nebo kompozitního či komponentního video připojení. U pohyblivých obrázků přijdou vhod také vestavěné reproduktory, případně zvukový výstup.

O něco menší MP160 postrádá  vnitřní paměť a datovou konektivitu. Vyhoví těm, kteří s projektorem většinou vozí i notebook, a tak přídavné funkce nepotřebují. Přehrávání obsahu je proto plně v režii zdroje signálu přivedeného přes VGA nebo video vstupy. Ovládání zajišťuje kurzorová klávesa na těle přístroje.

Oba projektory obsahují  malý výklopný sto­jánek, dále je k nim přibalena malá trojnožka a kabely ke vstupním konektorům. Volitelné příslušenství zahrnuje například autonabíječku, adaptéry pro výrobky společnosti Apple nebo dálkové ovládání 

O společnosti 3M

Společnost 3M je vysoce inovativní výrobní  společností pů­sobící  v řadě oblastí. V jejím portfoliu je na padesát tisíc výrobků, které nacházejí využití nejenom v průmyslu, zdravotnictví, stavebnictví nebo elektroinstalacích, ale i v domácnostech. Vynalezli nejenom oblíbené Post-it papírky, ale třeba i první kapesní projektor na světě.  Ačkoli je využití jednotlivých produktů zcela odlišné, všechny spojuje jedna vlastnost: ve svém odvětví vždy představují inovativní produkt, který kromě důmyslnosti dbá i na ekologii, bezpečnost a zdraví lidí.

Mezi hodnoty 3M patří serióznost a poctivost, uspokojování zákazníků inovativními řešeními, respekt k přírodě a respekt k zaměstnancům, zákazníkům i dodavatelům. 3M se stala jednou z prvních výrobních společností, která se v roce 1975 začala zajímat o aktivní řešení ekologických otázek. Program 3M Pollution Prevention Pays  za 30 let svého fungování zabránil vzniku více jak 

1 315 431.37 tun zplodin. Cílem 3M je neustále podporovat udržitelný rozvoj, který vnímá jako symbiózu trvalého ekonomického růstu, sociální odpovědnosti a ochrany životního prostředí.  

3M je v otázce sociální odpovědnosti aktivní nejenom globálně, ale i přímo v lokalitách, kde působí. V Čechách 3M podporuje Zdravotního klauna, hnutí Brontosaurus a další akce, jichž je jednorázovým sponzorem.