Hlavní navigace

Karel Gott opět v Lucerně, ale tentokrát jinak!

[Tisková zpráva] Hlas fenomenálního umělce se opět rozléhal palácem Lucerna, ale tentokrát na křtu knihy Karel Gott – legenda s podtitulem Život v obrazech a datech.

Sdílet

Česká televize dnes tuto výpravnou publikaci vydanou v Edici ČT ve spolupráci s nakladatelstvím Computer Press, představila v Mramorovém sále paláce Lucerna. Kniha jedinečným způsobem mapuje umělcův život, pěveckou dráhu, výtvarná díla, jeho vzpomínky a osobní vyznání. Příznivce Karla Gotta zaujme nejen bohatým obrazovým materiálem a vloženými artefakty, ale také bonusovým DVD s výběrem vystoupení ze 70. až 90. let a předmluvou Jiřího Suchého.

Hold umělci, který v loňském roce oslavil sedmdesátiny a půlstoletí profesní kariéry, avšak s neutuchajícím životním elánem dále zpívá pro ohromné a věrné publikum doma i v zahraničí, přišla vzdát řada osobností. Mezi nimi nechyběly souputnice jeho hvězdné dráhy, Marie Rottrová, Marcela Holanová, Lucie Bílá a Dara Rolins. V obležení novinářů, fotografů a televizních štábů se čestné role kmotry nové knihy ujala Eva Pilarová, která slaví 50 let na scéně populární hudby v letošním roce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).