Hlavní navigace

Karel Gott v Toboganu

[Tisková zpráva] V sobotu 12. listopadu bude hostem Toboganu Českého rozhlasu Dvojka Karel Gott. Připomeneme si jeho dlouholetou spolupráci s Big Bandem Českého rozhlasu.

Sdílet

Karel Gott má bezesporu mimořádné postavení na české hudební scéně. A tak jeden z nejhezčích dárků, které dostal k sedmdesátinám (v r. 2009), vyvolal spíš oceňující grimasy než údiv. Šlo o nabídku Českého rozhlasu natočit vzpomínkový CD s Big Bandem Českého rozhlasu.: “Uznejte sami, že to byl dárek jaksepatří, kterému nešlo odolat, natož ho odmítnout. A tak jsem se s chutí pustil do nahrávání písní, které mne provázejí takřka celým mým životem a které jsem si vždycky přál zazpívat.“ Komentoval dárek Karel Gott.

S Karlem Gottem i s kapelníkem Big Bandu Českého rozhlasu Václavem Kozlem se teď, když je deska hotová, můžete setkat v Toboganu a připomenout si tak práci rozhlasového hudebního tělesa, které nedávno oslavilo 50 let existence. Počátky jeho tvorby, tehdy znělo oficiální jméno Taneční orchestr Československého rozhlasu, krátce TOČR, sahají do 60. let minulého století. V jeho čele stál např. Karel Krautgartner. Celá ta léta právem patří mezi prestižní a kvalitní hudební tělesa. Sedmnáctičlenný orchestr tvoří nejlepší čeští hráči, od roku 2002 pod vedením Václava Kozla.

Tobogan, v němž s Karlem Gottem nahlédneme do historie i současnosti populární muziky, vysílá Dvojka Českého rozhlasu 12. listopadu, krátce po jedenácté. Více na dvojka.rozhlas.cz