Hlavní navigace

Karneval upravuje od prosince cenu programové nabídky MINI a zvyšuje počet kanálů

[Tisková zpráva] [Praha, 24. října 2005] Karneval zvyšuje cenu balíčku MINI a zároveň obohacuje programovou nabídku. Ceny ostatních programových nabídek a internetových služeb zůstanou beze změn. Sociálně slabých zákazníků se úprava cen nedotkne.

Sdílet

Kabelový operátor Karneval Media upravuje od 1. prosince 2005 cenu programového balíčku MINI, který bude stát 186 korun včetně DPH (156,30 bez DPH). Karneval rozšířil nabídku MINI v posledních dvou letech až na dvanáct TV kanálů. Navýšení ceny o 37 korun měsíčně – zhruba o korunu denně – se dotkne pouze třetiny zákazníků. Většina klientů Karnevalu odebírá programově pestřejší nabídku KOMPLET, kde zůstává cena stejná. Ceny všech internetových tarifů se také nemění.

Dva roky udržoval Karneval ceny za kabelovou televizi víceméně stabilní. Jediný citelný zásah do cen nastal pouze při změně sazeb DPH – přechodem ze snížené pětiprocentní sazby do 19procentní. Úprava ceny nabídky MINI je nutná kvůli rostoucím provozním nákladům a cenám energií. Zohledňuje také rozsáhlé investice do služeb zákazníkům a modernizaci kabelových rozvodů, což je důležité pro zvyšování obrazové a zvukové kvality. Programová nabídka MINI se permanentně pohybuje na hranici rentability, není bohužel možné ji dlouhodobě dotovat. Vyšší cena je kompenzována lepšími službami našeho telefonického Kontakt Centra, pružnou technickou podporou, která je připravena rychle pomoci přímo u zákazníka, a přidáním několika nových kanálů, řekl Jan Hlaváč, tiskový zástupce Karneval Media.

Sociálně potřebných zákazníků Karnevalu se zdražení nedotkne. Nabídku MINI sociálně slabým zákazníkům dotujeme a činí tak pouze 49 korun měsíčně. Přiznání této sazby je podmíněné doložením potvrzení sociálního odboru o pravidelném dorovnávání měsíčního příjmu domácnosti do výše stanoveného životního minima, dodal Jan Hlaváč. Speciální sazba se vztahuje výhradně na nabídku MINI.

Nabídka MINI obsahuje vedle celoplošných stanic a národních programů okolních států také nové programy, které jsou dostupné pouze na kabelových sítích. Diváci mohou sledovat zpravodajský kanál ČT24 a nový český kanál pro volný čas TOP TV, který se zaměřuje na aktivní trávení volného času. V rámci PROMO kanálu budou diváci navíc moci sledovat nejžádanější programy z populárních kanálů nabídky KOMPLET: CS Filmu, Spektra nebo Galaxie Sport.

karneval – cenyCeny s DPH platné od 1. prosince 2005
Základní programová nabídka MINI (156,30 bez DPH) 186 Kč zdražení o cca 1 Kč denně
Rozšířená nabídka KOMPLET (419,33 bez DPH) 499 Kč beze změn
Filmový kanál HBO (235,29 bez DPH) 280 Kč beze změn

Více informací najdete na www.karneval.cz či modré lince Karnevalu 844 111 116.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).