Hlavní navigace

Karolina Peake, místopředsedkyně Věcí veřejných, hostem diskusního pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] Praha, 10. 1. 2011. Čeští poslanci zůstanou i nadále beztrestní, pokud v průběhu svého mandátu spáchají nějaký přestupek. Na zachování takzvané přestupkové imunity totiž trvá opozice, bez které vládní koalice nemá potřebnou většinu ke změně ústavního zákona. V aktuálním vydání pořadu Téma Deníku na kanálu UPC Express to řekla místopředsedkyně Věcí veřejných (VV) a šéfka ústavněprávního výboru sněmovny Karolína Peake.

Sdílet

Vláda se už jednou bezúspěšně pokusila prosadit úplné zrušení poslanecké imunity na prosincové schůzi sněmovny, tehdy jí však chyběly hlasy ČSSD. A právě sociální demokraté podle Peake budou na zachování přestupkové imunity trvat. Vláda jim proto nejspíše ustoupí. „Je pravděpodobné, že druhý návrh o omezení imunity, který předložíme, přestupkovou imunitu zachová,“ řekla Peake na UPC Express. S moderátorem pořadu, Janem Kličkou z Deníku, místopředsedkyně VV probrala i otázku přímé volby prezidenta, kauzu údajného sledování politiků agenturou ABL a vyjádřila se též k případné kandidatuře na post předsedkyně Věcí veřejných. Pokud by se na jaře Radek John rozhodl neusilovat o funkci šéfa strany, Peake by kandidaturu přijala.

Pořad Téma Deníku je třicetiminutový čtrnáctidenník moderovaný a připravovaný Janem Kličkou, vedoucím domácí redakce těchto novin. Vysílá ho televizní stanice UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC. Zájemci ho mohou shlédnout také na internetovém serveru youtube.com pod heslem „téma deníku“. Na serveru jsou k dispozici i dřívější vydání pořadu. Přepis pořadu k volnému použití lze nalézt na adrese http://upcexpres­s.cz/temadeni­ku/ a je také k dispozici v monitorovací službě Newton.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní stanice kabelové televize UPC, vysílaný v centrální pražské variantě a v osmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.