Hlavní navigace

KASA.cz získala jako první APEK certifikaci druhého stupně

[Tisková zpráva] Internetový obchod KASA.cz, dvojka na českém trhu, splnila jako první z českých internetových obchodníků podmínky pro získání certifikace druhého stupně, kterou uděluje Asociace pro elektronickou komerci (APEK). KASA.cz byla v rámci získání certifikace otestována pomocí metody „Mystery-shopping“ a potvrdila svoji vysokou kvalitu poskytovaných služeb. APEK je považována za nejvýznamnější autoritu v oblasti elektronického obchodu v České republice.

Sdílet

Doposud byla KASA.cz nositelem certifikace značek APEK – Certifikovaný obchod a Česká kvalita spolu s dalšími 33 internetovými obchodníky. Tato certifikace prvního stupně zaručuje, že obchod dodržuje základní pravidla bezpečného a bezproblémového nákupu. Nyní ale KASA.cz jako první úspěšně získává i certifikaci druhého stupně společnosti APEK. V rámci APEK certifikace druhého stupně je hodnocený e-shop testován v několika úrovních pomocí metody „Mystery-shopping“. Testováno je šest samostatných kategorií (Komunikace a kontakty, Informace o výrobcích, Kvalita nákupního řádu, Reklamace a 14-ti denní vrácení zboží, Nadstandardní služby, Fiktivní nákup). Tyto kategorie pokrývají všechny procesy, které probíhají v rámci internetového obchodování, díky čemuž je tato metoda testovaní označována za komplexní.

V případě KASA.cz byla nejlépe hodnocena kategorie Komunikace a kontakty, která je považována za stěžejní v rámci internetového obchodování. Vysoce hodnocen byl také proces reklamace zboží a možnost 14-ti denního navrácení, což je v případě internetového obchodu služba nezbytná už jenom proto, že zákazník má první fyzický kontakt se zbožím až po jeho zakoupení. KASA.cz také potvrdila, že disponuje širokým rozsahem nadstandardních služeb spojených s kamennými prodejnami.

„APEK Certifikace druhého stupně poukázala na mimořádně vysokou kvalitu námi poskytovaných služeb a zároveň nám pomohla přesně identifikovat naše silné stránky. V důsledku toho jsme schopni lépe zacílit náš další vývoj tak, abychom si udrželi silnou pozici na trhu a dále zkvalitňovali služby.“ říká Martin Kasa, ředitel společnosti KASA.cz.

Výkonný ředitel APEK Jan Vetyška komentuje novou certifikaci kvality těmito slovy: „Značka APEK – Certifikovaný obchod dává zákazníkovi jistotu, že obchodník plní veškeré povinnosti dané zákonem. Všichni ale víme, že mezi obchodníky jsou velké kvalitativní rozdíly. Proto jsme se rozhodli připravit i metodiku, pomocí níž budeme moci ohodnotit reálnou kvalitu poskytovaných služeb. Zákazník tak bude mít přehled o tom, kteří obchodníci se nebojí takové hodnocení podstoupit a u nich pak uvidí jasné skóre, kterého dosáhli. Věříme, že tento druhý stupeň certifikace bude vést k velké kultivaci prostředí internetových obchodů a zásadnímu zlepšení kvality nabízených služeb.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).