Hlavní navigace

Kaspersky Anti-Virus 2009 získal nejlepší hodnocení v testu AV-Comparatives

[Tisková zpráva] Praha 6. dubna 2009 – Společnost PCS spol. s r. o., přední dodavatel bezpečnostních technologií a oficiální distributor Kaspersky Lab pro ČR a SR, informuje, že produkt Kaspersky Anti-Virus 2009 získal nejlepší hodnocení od nezávislé testovací laboratoře AV-Comparatives.

Sdílet

AV-Comparatives, uznávaná rakouská společnost specializující se na testování antivirů, provedla v únoru 2009 další sérii testů 17 oblíbených antivirových řešení. Už předběžné testování ukázalo vysokou kvalitu těchto produktů.

„Ocenění je dokladem kvalitní práce expertů Kaspersky Lab, kteří vyvíjejí stále nové metody boje s hrozbami, což je dnes zcela nezbytné pro udržení kroku s tvůrci škodlivých programů. Ukazuje se například, že doposud hojně využívaná detekce založená na signaturách se stává méně efektivní a do popředí se dostávají dynamické a heuristické postupy,“ říká k výsledkům Bohdan Vrabec, Kaspersky Distribution Manager ze společnosti PCS.

Antivirové produkty byly hodnoceny podle takových kritérií, jako je míra detekce malwaru a počet falešných poplachů. K testu schopnosti detekce použila společnost AV-Comparatives 1,3 milionu škodlivých programů (včetně trojských koní, červů a nebezpečných skriptů), které byly shromážděny z různých zdrojů v průběhu posledních devíti měsíců. Míra falešných poplachů se hodnotila pomocí řady „čistých“ souborů.

Kaspersky Anti-Virus 2009 získal od AV-Comparatives nejlepší známku Advanced+. Tento produkt dokázal malware odhalit ve více než 97 % případů, naopak k falešným poplachům došlo pouze v zanedbatelném počtu případů. Kaspersky Anti-Virus 2009 také prokázal, že je schopen skenování (kontrolu) provádět velmi rychle, a to i v případě, že je nastavena vysoká úroveň heuristické detekce. Kromě řešení Kaspersky Anti-Virus 2009 se hodnocením Advanced+ mohou pochlubit pouze tři další testované produkty.

Podrobnější informace o nové generaci produktů společnosti Kaspersky Lab pro koncové uživatele jsou k dispozici na webu www.kaspersky­.com/homeuser . Na webu http://www.kas­persky.com/tri­als si lze navíc zdarma stáhnout zkušební verze produktů Internet Security 2009 a Kaspersky Anti-Virus 2009.

Kaspersky Lab
Kaspersky Lab je dodavatelem nejaktuálnější ochrany proti bezpečnostním IT hrozbám zahrnujícím viry, spyware, hackerské útoky, phishing a spam. Produkty Kaspersky Lab se mezi firmami z oboru bezpečnosti vyznačují vynikajícími výsledky při detekci hrozeb a nejrychlejší reakcí na ně. Využívají je jak domácí uživatelé, tak malé a střední podniky i velké korporace a rovněž se uplatňují v mobilním prostředí. Technologie Kaspersky® je rovněž součástí produktů a služeb předních světových poskytovatelů řešení pro IT bezpečnost. Více informací najdete na www.kaspersky.cz . Nejnovější informace o antivirech, antispywaru, antispamu a dalších aspektech IT bezpečnosti naleznete na www.viruslist.com .

Skupina PCS
Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat přesahuje 250 milionů Kč (2007). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Blansku a Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk .