Hlavní navigace

Kaspersky Anti-Virus 2010 získal nejvyšší ocenění Gold Malware Treatment Award

[Tisková zpráva] Praha, 20. 4. 2010 – Společnost PCS, divize DataGuard - oficiální distributor Kaspersky Lab pro ČR a SR a dodavatel bezpečnostních řešení, by se s vámi ráda podělila o informaci, že Kaspersky Anti-Virus 2010 získal nejvyšší ocenění Gold Malware Treatment Award od testovací laboratoře Anti-Malware Test Lab.

Sdílet

Společnost Kaspersky Lab, přední vývojář řešení pro správu bezpečného obsahu, oznamuje, že program Kaspersky Anti-Virus 2010 získal nejvyšší ocenění Gold Malware Treatment Award od testovací laboratoře Anti-Malware Test Lab, jež provozuje internetový portál zabývající se směrodatným výzkumem informační bezpečnosti.

Zkušební laboratoř Anti-Malware Test Lab testovala celkem sedmnáct bezpečnostních řešení, aby zjistila jejich účinnost ve smyslu ošetření aktivních počítačových infekcí. Mezi testovanými produkty byly také Microsoft Security Essentials 1.0, Norton AntiVirus 2010, Sophos Anti-Virus 9.0 a McAfee VirusScan Plus 2010. Testování probíhalo v období mezi lednem a únorem 2010 na reálných počítačích s operačním systémem Windows XP SP3 a v souladu se speciálně navrženou metodologií zjišťující schopnost příslušného produktu bojovat proti škodlivým programům, jež pronikly do systému a zahlazují stopy vlastní aktivity.

Podle výsledků testu se Kaspersky Anti-Virus 2010 dělí o první místo společně s programem Dr. Web Anti-Virus 5.00. Ocenění získalo ještě pět dalších produktů, avšak zbytek zúčastněných programů včetně Trend Micro Antivirus plus Antispyware 2010, McAfee VirusScan Plus 2010 a Eset NOD32 Antivirus 4.0 testem neprošel, a v důsledku byly tyto produkty posouzeny jako neschopné čelit aktivním hrozbám.

“Laboratoř Anti-Malware Test Lab zohlednila odezvu od prodejců, a vykonala tento test na skutečných počítačích – nikoli na virtuálních strojích. Tento přístup jim poskytl jasnější představu o skutečné situaci," říká Vyacheslav Rusakov, senior software developer společnosti Kaspersky Lab.

“Škodlivé programy, tzv. malware, se stávají rok od roku větším problémem. Programy náležející mezi tzv. rootkit i komplexní hrozby dokládají jasný trend směrem k využívání stále promyšlenějších škodlivých kódů. Jak lze odvozovat i z tohoto posledního testu, požadavky na zlepšení programových součástí určených k boji proti probíhajícím infekcím vyzněly naprázdno. Většina bezpečnostních produktů tak zaostává v oblasti ošetření aktivních infekcí. Jsme velmi rádi, že produkty Kaspersky Lab dostály své reputaci jako technicky vyspělá bezpečnostní řešení, která nejen preventivně zamezují průniku malware do počítačů jejich uživatelů, ale navíc účinně bojují i s probíhajícími infekcemi. Společnost Kaspersky Lab nadále udržuje rovnováhu mezi technologickými inovacemi a stabilní podporou ve všech oblastech vývoje.”

O portálu Anti-Malware Test Lab
Anti-Malware Test Lab je nezávislým internetovým portálem pro počítačovou bezpečnost se sídlem v Rusku, jenž se specializuje na software určený k ochraně proti veškerým typům škodlivých programů. Jeho internetové stránky zveřejňují výsledky výzkumu a srovnávacích testů bezpečnostních produktů od předních mezinárodních distributorů působících v oblasti počítačové bezpečnosti.

Společnost PCS
Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat přesahuje 250 milionů Kč (2008). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).