Hlavní navigace

Kaspersky Internet Security 2009 a Kaspersky Anti-Virus 2009 uvedeny na český trh

[Tisková zpráva] Praha 1. října 2008 – Společnost PCS spol. s r. o., přední dodavatel bezpečnostních technologií a oficiální distributor Kaspersky Lab pro ČR a SR, oznamuje uvedení nové generace produktů na ochranu domácích uživatelů před všemi druhy internetových bezpečnostních hrozeb na český trh.

Sdílet

Produkty Kaspersky Internet Security 2009 a Kaspersky Anti-Virus 2009 kombinují výhody nového antivirového jádra s podstatně vyšší rychlostí skenování a přelomové technologie HIPS, sloužící k blokování škodlivých programů ještě před přidáním signatur do antivirových databází, a nabízejí tak bezkonkurenční úroveň ochrany, která obsahuje ty nejmodernější a nejvyspělejší bezpečnostní technologie. Kaspersky Internet Security 2009 se zaměřuje především na ochranu systému před nákazou, která je mnohem efektivnější než náprava následků.

„Tato nová generace produktů, nyní dostupných v českém jazyce, je založena na zásadně novém a vylepšeném antivirovém jádru s nepřekonanou schopností odhalit škodlivé programy. Nové jádro zásadním způsobem zrychluje skenování systému, což se odráží v kvalitnější testování objektů a optimálním využití prostředků uživatelského počítače, zejména u platforem s dvoujádrovými a čtyřjádrovými procesory. Produkty dále vynikají svou jedinečnou architekturou, která zabezpečuje nejrychlejší časy zpracování a jedno z nejnižších využití systémových prostředků v oboru,“ říká k uvedení produktů Aleš Pikora, ředitel divize DataGuard společnosti PCS.

Novinky v bezpečnostních technologiích
Kaspersky Internet Security 2009 obsahuje inovační modul Application Activity Filter (Filtr aktivit aplikací), který používá technologii HIPS (systém prevence napadení hostitele) s proaktivními obrannými prvky a zabudovaným firewallem. Tím je systém chráněn před všemi typy hrozeb – známými i neznámými. Průběžně aktualizovaná „bílá listina“ důvěryhodných aplikací podstatně snižuje nároky na interakci s uživatelem.

Nové prvky Security Analysis (bezpečnostní analýza) a Browser Setting (nastavení prohlížeče) hledají v systému a aplikacích slabá místa, navrhují opatření k vylepšení úrovně zabezpečení a výrazně snižují možnost průniku škodlivého programu do uživatelského počítače.

Dalším novinkou je indexovací systém, který slouží k přidělování bezpečnostního hodnocení neznámým aplikacím. Tak jsou omezena práva a funkce potenciálně nebezpečných aplikací – například přístup k systémovým souborům a složkám, k systémovému registru a k souborům vytvořeným uživatelem.

Virtuální klávesnice ochrání hesla
Rovněž byla rozšířena nabídka nástrojů pro ochranu důvěrných uživatelských dat. Nová generace produktů nyní brání důvěřivým uživatelům v přístupu na známé podvodné stránky. Také zabraňuje odcizení důležitých hesel a uživatelských jmen, ke kterému může dojít prostřednictvím softwaru typu keylogger. Kaspersky Internet Security 2009 také obsahuje virtuální klávesnici, která umožňuje uživatelům bezpečně zadávat jména a hesla. Kromě toho předchází Kaspersky Internet Security 2009 zcizení údajů přenášených prostřednictvím zabezpečených připojení (HTTPS, SSL). Může také odstranit všechny stopy po aktivitě uživatele na Internetu (dočasné soubory, cookies atd.).

Všechny součásti dřívějších verzí produktu byly různým způsobem vylepšeny a rozšířeny – včetně firewallu, heuristického analyzéru, modulu rodičovské ochrany a antispamového modulu.

Přepracováno bylo i rozhraní produktu. Nyní je mnohem přívětivější k uživatelům, a to jak začátečníkům, tak expertům. Nové produkty obsahují automatický režim komunikace s aplikacemi, což znamená, že je zvoleno optimální řešení, aniž by byl uživatel obtěžován žádostí o rozhodnutí o akci. Srozumitelněji jsou uváděny také informace o stavu ochrany a všech nezbytných akcích.

Kaspersky Anti-Virus 2009 a Kaspersky Internet Security 2009 byly vyvinuty s ohledem na systémové požadavky pro Windows Vista a jsou plně kompatibilní s 32bitovou i 64bitovou verzí tohoto operačního systému.

Oceňované systémy
Kaspersky Internet Security 2009 and Kaspersky Anti-Virus 2009 už získaly ocenění od předních IT titulů. Například uznávaný britský časopis PC Pro vybral Kaspersky Internet Security 2009 a Kaspersky Anti-Virus 2009 pro ocenění „PC Pro Recommended”. Autor recenze zdůraznil, že i přesto, že produkt obsahuje nové technologie, šetří systémové zdroje – Kaspersky Anti-Virus 2009 prodloužil start systému o pouhou vteřinu oproti nechráněnému počítači. Navíc samotný produkt potřebuje pouhých 46 MB paměti RAM, což je ve srovnání se standardními antivirovými programy velmi příjemné.

Další známý britský magazín Computer Buyer udělil produktu Kaspersky Internet Security 2009 celkem 5 bodů z 5 možných a ocenění „Dobrá koupě“. Autor recenze zvlášť vyzdvihl nové technologie implementované v řešení: „Zřídka kdy vidíme nový bezpečnostní balíček, která zavádí skutečně nové způsoby ochrany PC.“

Rovněž říjnové číslo PC Advisor přišlo s kladnou zprávou o Kaspersky Internet Security 2009. „Skeny jsou rychlé, podpora dobrá, úroveň detekce je mezi nejlepšími ve své třídě,“ uvádí článek. „Určitě stojí za to přejít na KIS 2009 z jeho předchůdce; nabízí velmi přitažlivou kombinaci funkcí za dobrou cenu. Když vezmete v úvahu jeho nízkou potřebu systémových zdrojů a nároky na provoz, tak se KIS 2009 stává důstojným soupeřem produktů typu Norton 360 apod.“

Více informací o Kaspersky Anti-Virus 2009 a Kaspersky Internet Security 2009 naleznete na www.kaspersky.cz .

Kaspersky Lab
Kaspersky Lab je dodavatelem nejaktuálnější ochrany proti bezpečnostním IT hrozbám zahrnujícím viry, spyware, hackerské útoky, phishing a spam. Produkty Kaspersky Lab se mezi firmami z oboru bezpečnosti vyznačují vynikajícími výsledky při detekci hrozeb a nejrychlejší reakcí na ně. Využívají je jak domácí uživatelé, tak malé a střední podniky i velké korporace a rovněž se uplatňují v mobilním prostředí. Technologie Kaspersky® je rovněž součástí produktů a služeb předních světových poskytovatelů řešení pro IT bezpečnost. Více informací najdete na www.kaspersky.cz . Nejnovější informace o antivirech, antispywaru, antispamu a dalších aspektech IT bezpečnosti naleznete na www.viruslist.com .

Skupina PCS
Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat přesahuje 250 milionů Kč (2007). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Blansku a Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).