Hlavní navigace

Kaspersky Internet Security 2011 získal ocenění Top Award od AV-Test

[Tisková zpráva] Moskva/Praha, 1. 12. 2010 – PCS, divize DataGuard – distributor Kaspersky Lab pro ČR a SR – oznamuje, že Kaspersky Internet Security 2011 dosáhl vynikajících výsledků v aktuálním testu provedeném nezávislým německým testovacím centrem AV-Test.org.

Sdílet

Testování probíhalo v červenci, srpnu a září 2010 a hodnotilo výkony devatenácti produktů pro IT bezpečnost, včetně Kaspersky Internet Security 2011. Odborníci společnosti AV-Test hodnotili úroveň zabezpečení, kvalitu systémové obnovy po infekci a uživatelskou přívětivost produktů.

Koncepce testů  se zaměřovala na simulaci reálných scénářů napadení, včetně  vystavení tzv. zero-day hrozbám z internetu, malwaru běžícímu na počítači a včetně nutnosti detekovat vzorky ze sady nejaktuálnějších a nejrozšířenějších hrozeb. V testu obnovení systému byly produkty vystaveny úkolům typu odstranění aktivních malwarových komponent, reverze nechtěných změn systému a detekce rootkitů. Uživatelská přívětivost a výkon produktů se testovaly na základě kritérií zahrnujících dopad na výkon počítače, četnost falešných poplachů a označení neškodného softwaru jako závadného.

Testované produkty běžely na 32bitových Windows XP (SP3) ve výchozím nastavení  s možností neomezené aktualizace a výměny dat s cloudovou infrastrukturou svých výrobců.

Kaspersky Internet Security 2011 úspěšně prošel všemi testy a obdržel AV-Test certifikát jako ocenění svého výkonu. V testu kvality ochrany získal jako jediný ze dvou produktů nejlepšího výsledku – 5,5 bodů z možných šesti.

Více informací  o testu je uvedeno na stránkách http://www.av-test.org/certi­fications
 
 

O společnosti Kaspersky Lab 

Společnost Kaspersky Lab je největší antivirová společnost v Evropě a patří mezi světové společnosti s nejrychlejší reakcí na šířící se IT hrozby, jako jsou viry, spam, spyware, útoky hackerů, phishing a spam. Je řazena ke čtyřem špičkovým celosvětovým dodavatelům bezpečnostních řešení pro koncové uživatele. Produkty Kaspersky Lab poskytují vynikající úspěšnost zjištění a jednu z nejrychlejších odezev na vypuknutí epidemie v rámci celého odvětví pro domácí uživatele, malé a střední podniky, velké společnosti i mobilní průmysl. Technologie Kaspersky®  je celosvětově používána i v celé řadě produktů a služeb provozovatelů řešení IT bezpečnosti. Více informací najdete na www.kaspersky.com nebo www.kaspersky.cz 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).