Hlavní navigace

Společnost Kaspersky Lab patří mezi čtyři nejvýznamnější dodavatele řešení pro zabezpečení koncových bodů

[Tisková zpráva] Praha 27. listopadu 2009 – Kaspersky Lab, přední vývojová firma dodávající řešení pro správu zabezpečení obsahu, byla ve výroční zprávě společnosti DC zařazena mezi čtyři celosvětově nejvýznamnější dodavatele řešení pro zabezpečení koncových bodů.

Sdílet

V žebříčku IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor (Příjmy dodavatelů zabezpečení koncových bodů, celosvětový přehled) za rok 2008 obsadila společnost Kaspersky Lab 4. místo. Hodnocení bylo publikováno ve zprávě IDC Worldwide Endpoint Security Market 2009–2013 Forecast and 2008 Vendor Shares (Prognóza vývoje celosvětového trhu zabezpečení koncových bodů a tržní podíly dodavatelů v roce 2008). Analýza hodnotí poskytovatele softwaru podle příjmů z prodeje řešení pro zabezpečení koncových bodů za rok 2008.

Odborníci ze společnosti IDC při sestavení konečného hodnocení analyzovali informace o více než tisíci významných dodavatelích softwaru. Společnost Kaspersky Lab byla jedinou ruskou firmou uvedenou mezi předními společnostmi a v meziročním srovnání dosáhla nejvyššího růstu příjmů – 102,5 %, tedy vysoko nad průměrnou hodnotou 13,2 %.

Eugene Kaspersky, výkonný ředitel a spoluzakladatel společnosti Kaspersky Lab, k tomuto úspěchu uvedl: „Po dobu více než 12 let bylo hlavním cílem společnosti Kaspersky Lab udržovat vynikající kvalitu svých produktů, poskytovat uživatelům účinnou ochranu a budovat elosvětovou síť loajálních partnerů. Jsem potěšen, že naše obchodní strategie a filozofie se ukázaly dlouhodobě efektivní a učinily z naší společnosti významného hráče na poli zabezpečení IT. Poslední zpráva IDC, organizace pro analýzy a průzkumy trhu s vysokou reputací, tento úspěch společnosti Kaspersky Lab ocenila. Jsme si jisti, že společnost Kaspersky Lab má stále značný růstový potenciál. Součástí našich záměrů jsou ještě ambicioznější cíle, které, jak doufáme, se objeví i v příštích hodnoceních provedených společností IDC.“

IDC
IDC je přední mezinárodní analytická a poradenská společnost působící na trzích informačních technologií, telekomunikací a spotřebitelských technologických trzích. IDC pomáhá profesionálům, výkonným manažerům a investorům přijímat kvalifikovaná rozhodnutí o investicích do technologií a obchodní strategii. IDC dodává globální, regionální i lokální výzkumy trhu prostřednictvím více než 1 000 analytiků ve více než 110 zemích. Již 45 let se výkonní ředitelé a vedoucí IT oddělení spoléhají na kvalifikované rady, které přispívají k úspěchu jejich organizací. IDC je dceřinou společností IDG, přední mezinárodní společnosti zabývající se vydavatelstvím, výzkumem trhu a pořádáním konferencí v oblasti informačních technologií. Další informace o společnosti IDC naleznete na webu www.idc.com.

Kaspersky Lab
Kaspersky Lab je dodavatelem nejaktuálnější ochrany proti ohrožením bezpečnosti IT, včetně ochrany před viry, spywarem, hackerskými útoky, phishingem a spamem. Kaspersky Lab je celosvětově jedním z předních dodavatelů řešení pro zabezpečení IT. Produkty a technologie společnosti používá více než 250 milionů lidí na celém světě a tyto technologie jsou licencovány předními dodavateli zabezpečení. Vedení skupiny společností Kaspersky Lab sídlí v Moskvě, skupina má pět regionálních divizí a po celém světě mnoho místních zastoupení. Další informace o společnosti Kaspersky Lab najdete na webu www.kaspersky.com.

Skupina PCS
Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů. Společnost PCS je výhradním distributorem bezpečnostního software Kaspersky Lab pro pro ČR a SR.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat přesahuje 258 milionů Kč (2008). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Blansku a Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).