Hlavní navigace

Kaspersky Lab uvádí nová řešení Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010 s revolučními novinkami

[Tisková zpráva] Praha 30. června 2009 – Kaspersky Lab, přední vývojová firma dodávající řešení pro správu zabezpečení obsahu, oznamuje vydání aplikací Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010. Jedná se o novou generaci řešení, která mají ochránit domácí uživatele před počítačovými hrozbami.

Sdílet

Nové verze produktů s číslem 2010 nabízejí výhody pokročilého systému prevence proti vniknutí (HIPS, Host-based Intrusion Prevention System). Tato technologie je součástí modulu Application Control (řízení aplikací), který přiřazuje bezpečnostní hodnocení dosud neznámým malwarovým programům. Součástí řešení je unikátní technologie Sandbox (sandbox je způsob zabezpečení, kdy se program nechá běžet v samostatném procesu), která je příkladem virtualizační technologie a poskytuje vyhrazené zabezpečené prostředí pro běh aplikací. Inovativní služba Kaspersky Security Network využívá informace získané od milionů uživatelů řešení Kaspersky Lab, dramaticky snižuje dobu odezvy na nové hrozby a doplňuje reputační databáze o nejaktuálnější informace o neškodných i infikovaných souborech.

Verze 2009 obou produktů pro domácí použití, které byly uvedeny minulé léto, získaly uznání od desítek milionů uživatelů po celém světě. Tato bezpečnostní řešení prokázala svou efektivitu a spolehlivost ve stovkách srovnávacích testů a získala na celosvětovém trhu přední postavení. Jejich nástupcem se nyní stávají nové produkty společnosti Kaspersky Lab, Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010, které jsou založeny na nejnovějším vývoji v oblasti zabezpečení IT.

Změny bezpečnostních hrozeb
„Ve světě se každý den objevují desítky tisíc nových škodlivých programů. Počítačová kriminalita se stala odvětvím s obratem mnoha milionů dolarů a stále exponenciálně roste. Běžné každodenní hrozby, jako jsou červi, trojské koně a viry, jsou postupně nahrazovány novými typy hrozeb. Do této skupiny patří například distribuované sítě kompromitovaných zařízení (zombie), které mohou zahrnovat až miliony počítačů. Samotný současný rozsah problému znamená, že konvenční metody, jako je heuristická analýza a řešení založené na definicích malwaru, už dnes nejsou schopné zajistit úplné zabezpečení. Nová povaha malwaru vyžaduje nové, komplexní metody ochrany. Řešení Kaspersky Internet Security 2010 z tohoto důvodu implementovalo revoluční přístup k ochraně, při němž je celosvětový monitoring nebezpečných aktivit prováděn přímo pomocí chráněných systémů a malware by do uživatelova počítače neměl vůbec proniknout,“ uvádí Eugene Kaspersky, výkonný ředitel společnosti Kaspersky Lab.

Bezpečné prostředí pro nové aplikace
Veškeré neznámé aplikace jsou pro zajištění bezpečnosti podrobeny analýze podle řady hledisek. Řešení Kaspersky Internet Security 2010 vytváří ještě bezpečnější prostředí, protože produkt integruje funkci Safe Run (bezpečné spuštění). Tato funkce je založená na nové technologii Sandbox, která představuje jednu z unikátních vlastností produktové řady Internet Security. Funkce Safe Run umožňuje uživateli spouštět nový software v izolovaném prostředí, které chrání operační systém před veškerými škodlivými změnami. Statistiky ukazují, že zranitelnosti v operačních systémech a důvěryhodných aplikacích mohou být hackery zneužívány k útoku na aplikace provedeným přes Internet.

Funkce Safe Run činí surfování po Internetu pomocí různých webových prohlížečů bezpečnější a jednodušší a navíc umožňuje současné spouštění libovolného počtu dalších aplikací. Zelené ohraničení kolem okna aplikace také znamená, že uživatel může snadno vidět, že aplikace je spuštěna v chráněném režimu.

Kaspersky Lab pro on-line hráče
Rozhraní nových produktů pro domácí uživatele od společnosti Kaspersky Lab prošlo rozsáhlou proměnou a je nyní podstatně přátelštější k začínajícím uživatelům. Do produktů Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010 byl implementován režim automatizace aplikace, který volí nejvhodnější řešení bez toho, aby uživatele obtěžoval žádostmi o povolení akce tam, kde to není nutné. Zahrnuta je také samostatná možnost nastavení určená pro fanoušky on-line her. Hráči mohou vypnout některé funkce produktů Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010, které ovlivňují internetový přenos a následně i dobu odezvy internetového serveru.

Zdokonalení Kaspersky Security Network
Významných vylepšení doznala také on-line reputační služba Kaspersky Security Network (KSN), která se poprvé objevila v předcházející verzi řešení Kaspersky Internet Security. Tato služba poskytuje vstup pro modul HIPS a je navržena tak, aby snížila dobu potřebnou pro detekci a zablokování nových typů hrozeb. Jakmile uživatel spustí program, služba ho porovnává proti seznamu povolených aplikací (white list) a proti seznamu Urgent Detection System (systém okamžité detekce) na serverech společnosti Kaspersky Lab. Stejně jako v předcházející verzi služba poté programu přiřadí jeho bezpečnostní ohodnocení. Služba KSN navíc nyní umožňuje modulu HIPS přesunout aplikaci z white listu sítě KSN do důvěryhodné skupiny.

Díky technologii KSN může mezi zjištěním dosud neznámého škodlivého programu a vytvořením plné ochrany pro uživatele produktů Kaspersky Lab uplynout méně než 40 sekund. To je do značné míry výsledkem ochoty uživatelů „domácích“ produktů společnosti Kaspersky Lab, kteří se se na službě Kaspersky Security Network rozhodli sami podílet. Přístup používaný touto službou je příkladem stále oblíbenějšího konceptu zabezpečení pomocí technologií cloud computingu. Potenciálně nebezpečné soubory nebo weby jsou v tomto případě kontrolovány on-line namísto kontroly pomocí definic malwaru uložených lokálně na vlastním počítači.

Ochrana důvěrných dat
Významně byla rozšířena a vylepšena sada nástrojů pro ochranu důvěrných dat. Nová generace produktů například automaticky zablokuje neopatrný přístup uživatele na známé phishingové weby. Blokuje také spyware určený ke krádeži uživatelských hesel a přístupových kódů. Řešení Kaspersky Internet Security implementuje i virtuální klávesnici, která uživateli umožňuje bezpečné zadávání přihlašovacích jmen i hesel. Unikátní funkce chrání důvěrná data před krádežemi pomocí spywaru, přičemž mj. brání tomu, aby okno virtuální klávesnice mohlo být snímáno jako screenshoty, takže uživatelé mohou pracovat s on-line bankovnictvím nebo jinými důvěryhodnými informacemi ve zcela zabezpečeném prostředí.

Produkt Kaspersky Internet Security 2010 funguje tak, aby předešel infekci systému, což je mnohem efektivnější přístup než čištění již infikovaného počítače.

Vylepšeny a aktualizovány byly veškeré komponenty implementované v předešlých verzích produktu – včetně firewallu, nástroje pro heuristickou analýzu, modulu rodičovské kontroly a antispamu.

Například antivirový modul nyní obsahuje emulátor skriptů, který umožňuje v reálném čase kontrolovat kódy v JavaScriptu nebo VB Scriptu spouštěné při prohlížení různých webů. To je velmi důležitá inovace, protože podle odborníků společnosti Kaspersky Lab se dnes více než 70 % malwaru dostává do uživatelova počítače při návštěvě infikovaných webových serverů.

Vylepšený antivirový engine
Verze produktů s číslem 2010 je založena na vylepšeném antivirovém enginu společnosti Kaspersky Lab, který nyní mnohem efektivněji detekuje škodlivé programy. I přes vyšší funkčnost si nové verzí produktů zachovávají vysokou rychlost a produkty dokonce v prostředí operačního systému Windows Vista dokáží provést široký rozsah úkolů až o 40 % rychleji než předcházející ver­ze.

Řešení Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010 byla vyvíjena tak, aby dobře pracovala právě na Windows Vista, takže jsou s tímto operačním systémem plně kompatibilní. Bez problémů poběží také na chystaném novém operačním systému Microsoftu Windows 7.

„Nové verze našich produktů pro domácí uživatele nabízejí nejen nejnovější unikátní technologie, jako je možnost Safe Run nebo Sandbox, ale také vysoce intuitivní a uživatelsky přátelské rozhraní. Konfigurace systému pro zabezpečení počítače již nyní nepředstavuje problém ani pro začínající uživatele; naopak profesionálové mají k dispozici mnohem více funkcí, které jsou jasněji a logičtěji uspořádané. Naším cílem je, aby se pro všechny uživatele počítačů stal Internet bezpečnějším místem,“ dodává Eugene Kaspersky.

Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010 jsou již v prodeji v Německu, Francii, Španělsku a Itálii. V červenci budou k dispozici také pro uživatele ve Velké Británii a v srpnu budou nabídnuty i v dalších zemích. Česká verze se chystá na konec prázdnin. Řešení Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010 lze zakoupit on-line na webových stránkách www.kaspersky.cz a www.kaspersky.sk .

Kaspersky Lab
Kaspersky Lab je dodavatelem nejaktuálnější ochrany proti bezpečnostním IT hrozbám zahrnujícím viry, spyware, hackerské útoky, phishing a spam. Produkty Kaspersky Lab se mezi firmami z oboru bezpečnosti vyznačují vynikajícími výsledky při detekci hrozeb a nejrychlejší reakcí na ně. Využívají je jak domácí uživatelé, tak malé a střední podniky i velké korporace a rovněž se uplatňují v mobilním prostředí. Technologie Kaspersky® je rovněž součástí produktů a služeb předních světových poskytovatelů řešení pro IT bezpečnost. Více informací najdete na www.kaspersky.cz . Nejnovější informace o antivirech, antispywaru, antispamu a dalších aspektech IT bezpečnosti naleznete na www.viruslist.com .

Skupina PCS
Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Společnost PCS spol. s r.o. je výhradním distributorem Kaspersky Lab v ČR a SR. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat přesahuje 250 milionů Kč (2007). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Blansku a Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).