Hlavní navigace

Kaspersky Lab vydává novou verzi Kaspersky Mobile Security

[Tisková zpráva] Praha 23. 2. 2010 - Společnost PCS spol. s r. o., přední dodavatel bezpečnostních technologií a oficiální distributor Kaspersky Lab pro ČR a SR oznamuje vydání nové verze populárního řešení na ochranu mobilních telefonů Kaspersky Mobile Security 9 - uceleného řešení navrženého k ochraně tzv. chytrých telefonů před veškerými druhy možných hrozeb. Kromě výtečné úrovně zabezpečení však nové vydání zahrnuje jedinečné funkce, jež zajistí, aby se uživatelská data nikdy neocitla v ohrožení.

Sdílet

Nová funkce Privacy Protection (ochrana soukromí) uživatelům umožní skrýt u kterýchkoli kontaktů takové informace, které chtějí zachovat v tajnosti. Ze seznamu kontaktů na kartě SIM nebo v interní paměti telefonu lze vytvořit zvláštní seznam utajovaných kontaktů. Jediným stiskem tlačítka mohou uživatelé programu Kaspersky Mobile Security 9 označit kontakty jako „soukromé“, což zajistí, aby se v seznamu kontaktů, ve výpisech odchozích či příchozích volání ani v textových zprávách o nich neobjevila ani zmínka. Bude-li takto vybavený chytrý telefon používat kdokoli jiný, nebude mít o těchto skrytých informacích ani zdání.

Nová verze tohoto produktu poskytuje možnost skrývat kontakty i pouze částečně, tedy např. znepřístupnit informace z výpisu volání o hovorech s určitým kontaktem, avšak ponechat dané telefonní číslo viditelné v seznamu kontaktů. Je-li to nutné, mohou být skryté kontakty opět zpřístupněny na základě zadání hesla. Díky flexibilitě nastavení lze nadále přijímat příchozí volání a zprávy, a přitom o nich zároveň skrývat informace, případně tato volání a zprávy ignorovat a přijmout je až později po aktivaci normálního režimu.

Režim ochrany soukromí je možné nastavit buď ručně prostřednictvím rozhraní programu, automaticky po uplynutí předvolené doby nečinnosti, nebo vzdáleně odesláním speciální zprávy SMS na vlastní telefonní číslo.

Kaspersky Mobile Security 9 je vícefunkčním produktem, který poskytuje dokonalou ochranu před veškerými druhy možných hrozeb. Kromě inovativní technologie k zajištění soukromí toto řešení zahrnuje i vysoce účinnou ochranu proti škodlivým kódům, tzv. malware, a síťovým útokům, dále modul ochrany proti krádeži Anti-Theft a další součást poskytující rodičům jednak kontrolu nad síťovými aktivitami na telefonu a jednak monitorování místa, kde se jejich syn či dcera nachází. Nechybí ani šifrovací systém k zabezpečení důležitých dokumentů či modul Anti-Spam blokující nežádoucí příchozí hovory a textové zprávy.

Tato nová verze aplikace Kaspersky Mobile Security rovněž obsahuje vylepšení funkce Anti-Theft, kterou může majitel chytrého telefonu využít k jeho zablokování, pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení přístroje, stejně jako může vymazat údaje z jeho paměti, lokalizovat jej pomocí GPS a rovněž si nechat zaslat oznámení o novém telefonním čísle, pokud je vyměněna karta SIM. Po vzdáleném zablokování chytrého telefonu se na jeho displeji může zobrazovat přednastavená zpráva, která případnému čestnému nálezci umožní navrátit přístroj právoplatnému majiteli.

„Kdokoli z nás, kdo má chytrý telefon, toto zařízení používá každý den k odesílání a přijímání osobních zpráv SMS, telefonuje s ním, připojuje se k Internetu a komunikuje prostřednictvím sociálních sítí. Chytré telefony do svých pamětí ukládají množství informací o našich soukromých životech,“ říká Sergey Nevstruev, ředitel oddělení mobilních služeb společnosti Kaspersky Lab. „S novou verzí Kaspersky Mobile Security jsme vstoupili ještě hlouběji do oblasti ochrany soukromí uživatelů mobilních zařízení, ať již se jedná o zabránění úniku osobních údajů, zamezení toho, aby někdo získal dočasně přístup k našemu telefonnímu přístroji, nebo o vyloučení obtěžujících volání a krátkých textových zpráv.“

Chcete-li se dozvědět více o programu Kaspersky Mobile Security 9, navštivte adresu http://www.kas­persky.com/kas­persky_mobile_se­curity.

Kaspersky Lab
Kaspersky Lab je dodavatelem nejaktuálnější ochrany proti bezpečnostním IT hrozbám zahrnujícím viry, spyware, hackerské útoky, phishing a spam. Produkty Kaspersky Lab se mezi firmami z oboru bezpečnosti vyznačují vynikajícími výsledky při detekci hrozeb a nejrychlejší reakcí na ně. Využívají je jak domácí uživatelé, tak malé a střední podniky i velké korporace a rovněž se uplatňují v mobilním prostředí. Technologie Kaspersky® je rovněž součástí produktů a služeb předních světových poskytovatelů řešení pro IT bezpečnost. Více informací najdete na www.kaspersky.cz . Nejnovější informace o antivirech, antispywaru, antispamu a dalších aspektech IT bezpečnosti naleznete na www.viruslist.com .

Skupina PCS
Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat přesahuje 250 milionů Kč (2008). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Blansku a Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk .