Hlavní navigace

Katalog KLIKNI.CZ je zase lepší

[Tisková zpráva]

Sdílet

Katalog KLIKNI.CZ je zase lepší

Praha, 11. prosince 2001 – V těchto dnech, navázal katalog internetových adres KLIKNI.CZ, operující na portálu iDNES, spolupráci s portálem Města a obce online

Katalog internetových stránek KLIKNI.CZ, který společnost MAFRA, a.s. spustila na portálu iDNES v březnu 2001, patří k nejrozsáhlejším a nejaktuálnějším produktům na českém internetu. Nabízí více než 110 000 odkazů, registrovaných převážně pod doménami s koncovkami cz a sk, a překladové slovníky. Velmi užitečná a navštěvovaná je databáze ekonomických subjektů, sestavená z údajů vedených v Registru ekonomických subjektů, který zpracovává a každý měsíc aktualizuje Český statistický úřad. KLIKNI.CZ jako jediný na trhu díky své struktuře umožňuje vedle fulltextového Empyreum ™ Fulltext i vyhledávaní podle regionů.

Právě tato jeho unikátní vlastnost dává katalogu výsadní postavení na trhu a přímo jej předurčila k nově uzavřenému partnerství. Bohatá databáze odkazů na KLIKNI.CZ (www.klikni.cz), který umožňuje zvolit hledání adresy i podle příslušnosti či souvislosti s krajem či kraji České republiky, byla nyní znovu rozšířena. Tentokrát o stránky měst a obcí ČR ze serveru Města a obce online (http://mesta­.obce.cz).

Stránky měst a obcí jsou pro snadnou orientaci v katalogu seřazeny jak podle abecedy, tak podle polohy města v příslušném kraji a okresu ČR. KLIKNI.CZ také zdarma nabízí všem registrovaným uživatelům možnost umístění vyhledávacího boxu databáze na jejich stránky.

Společnost MAFRA, a.s. je vydavatelem deníku Mladá fronta DNES, titulu s nejobsáhlejší redakční i inzertní částí, s nejvyšším nákladem a s největším počtem čtenářů v České republice. Od roku 1998 je i vydavatelem internetového on-line magazínu iDNES, který se v průběhu dvou let stal nejnavštěvovanějším zpravodajským severem na českém internetu. iDNES je nositelem ocenění v anketě Zavináč 2000 – v kategoriích „Nejlepší zpravodajský web“ a „Nejlepší WAP stránky“.

V tomto období se iDNES transformoval z čistě zpravodajského serveru na portál sdružující několik různě tematicky zaměřených serverů, ale také služby a elektronický obchod. Do rodiny serverů iDNES patří mimo jiné inzertní databáze, cestovatelský server, rozsáhlý web pro motoristy s vlastním zpravodajstvím a dalšími službami včetně autokatalogu, kulturní informační servis KIS, regionální servery, elektronický obchod ShopCenter, server o bydlení Dům a byt a nově specializované server o světě počítačů – technet a finanční server Fincentrum.cz. V oblasti služeb nabízí portál iDNES katalog www stránek, databázi firem a živnostníků, překladové slovníky a výkonný fulltextový vyhledávač Empyreum ™ Fulltext.

V lednu 2001 vstoupila společnost MAFRA, a.s. do společnosti Mobil Media a.s., vydavatele technického zpravodajství Mobil.cz a Palmare.cz, provozovatele největšího herního portálu BonusWeb.cz, diskusního e-mailového serveru Pandora.cz a on-line inzertního serveru Jarmark.cz. Všechny tyto servery se tak staly součástí portálu iDNES.

Od června 2001 funguje na adrese radio.idnes.cz zpravodajsko-informační internetové rádio. Většinu informací čerpá ze zdrojů redakcí iDNES, MFD a televizní agentury TVD.

Portál územní samosprávy Města a obce online poskytuje informace o úřadech měst, obcí a krajů České republiky a od roku 1996 systematicky rozvíjí nabídku řešení pro veřejné informační služby těchto úřadů s možností dálkového přístupu v souvislosti se zákonem č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Všem obcím poskytuje bezplatně tzv. Základní stránku úřadu, která je koncipována v souladu se Standardem ISVS. Další službou je Archiv dokumentů a informací z úřadů územní samosprávy udržovaný stovkami měst a obcí prostřednictvím redakčního systému vismo. Portál obsahuje nástroje pro elektronickou komunikaci občana s úřady, tzv. elektronickou podatelnu. Do portálu MOOL se již zaregistrovalo více než 1200 obcí (listopad 2001), tedy většina obcí, z těch které v České republice aktivně pracují s internetem. Provozovatelem portálu MOOL je Česká vydavatelská pro internet s.r.o. Adresa: http://mesta.ob­ce.cz.

iDNES, Vinohradská 10, 120 00, Praha 2,
Marketingový manažer: Stanislav KUBÁT
kontakt: tel.: 02 / 2206 4272, fax: 02 / 2206 2626,
e-mail: stanislav.kubat@id­nes.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).