Hlavní navigace

Katalog KLIKNI.CZ roste každým dnem

[Tisková zpráva]

Sdílet

Katalog KLIKNI.CZ roste každým dnem

12. listopadu 2001 – Katalog internetových stránek KLIKNI.CZ, který společnost MAFRA, a.s. spustila na portálu iDNES v březnu 2001, patří k nejrozsáhlejším a nejaktuálnějším produktům na českém internetu. Nabízí více než 110.000 odkazů, zařazených v téměř 4.500 tématických sekcích.

Další výhodou je zařazení více než poloviny odkazů do regionálních katalogů, uživatel má pak možnost vyhledávat jen ty, které souvisí s krajem ČR, o který má zájem. To ulehčí práci např. při hledání nejbližšího autoservisu , nebo při hledání hradu či zámku pro plánování rodinného výletu.

Příznivce hudebních skupin jistě potěší jejich obsáhlá databáze dělená podle abecedy i žánrů. Novinkou na českém internetu je zvýrazněné zobrazení oficiálních stránek.

Velmi užitečná a navštěvovaná je databáze ekonomických subjektů, sestavená z údajů vedených v Registru ekonomických subjektů, který zpracovává a každý měsíc aktualizuje Český statistický úřad.

Nedílnou součástí služeb uživatelům, které KLIKNI.CZ nabízí je fulltextový vyhledávač Empyreum ™, který kromě odkazů českého internetu vyhledává také články ze zpravodajských serverů, sekce katalogů internetových adres a také aktuální diskuse, probíhající na českém internetu.

Právě kvalita služeb vedla společnost Microsoft k navázání spolupráce s KLIKNI.CZ na nové verzi portálu MSN.

iDNES portálu MSN dodává svůj katalog internetových adres a titulky svých zpráv a článků.

Společnost MAFRA, a.s. je vydavatelem deníku Mladá fronta DNES, titulu s nejobsáhlejší redakční i inzertní částí, s nejvyšším nákladem a s největším počtem čtenářů v České republice. Od roku 1998 je i vydavatelem internetového on-line magazínu iDNES, který se v průběhu dvou let stal nejnavštěvovanějším zpravodajským severem na českém internetu. iDNES je nositelem ocenění v anketě Zavináč 2000 – v kategoriích „Nejlepší zpravodajský web“ a „Nejlepší WAP stránky“.

V tomto období se iDNES transformoval z čistě zpravodajského serveru na portál sdružující několik různě tematicky zaměřených serverů, ale také služby a elektronický obchod. Do rodiny serverů iDNES patří mimo jiné inzertní databáze, cestovatelský server, rozsáhlý web pro motoristy s vlastním zpravodajstvím a dalšími službami včetně autokatalogu, kulturní informační servis KIS, regionální servery, elektronický obchod ShopCenter, server o bydlení Dům a byt a nově specializované server o světě počítačů – technet a finanční server Fincentrum.cz. V oblasti služeb nabízí portál iDNES katalog www stránek, databázi firem a živnostníků, překladové slovníky a výkonný fulltextový vyhledávač Empyreum ™ Fulltext.

V lednu 2001 vstoupila společnost MAFRA, a.s. do společnosti Mobil Media a.s., vydavatele technického zpravodajství Mobil.cz a Palmare.cz, provozovatele největšího herního portálu BonusWeb.cz, diskusního e-mailového serveru Pandora.cz a on-line inzertního serveru Jarmark.cz. Všechny tyto servery se tak staly součástí portálu iDNES.

Od června 2001 funguje na adrese radio.idnes.cz zpravodajsko-informační internetové rádio. Většinu informací čerpá ze zdrojů redakcí iDNES, MFD a televizní agentury TVD.

iDNES, Vinohradská 10, 120 00, Praha 2,
Marketingový manažer: Stanislav KUBÁT
kontakt: tel.: 02 / 2206 4272, fax: 02 / 2206 2626,
e-mail: stanislav.kubat@id­nes.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).