Hlavní navigace

Katalog Seznamu v únoru 2008: 400 tisíc firemních zápisů

[Tisková zpráva] Největší databáze firem a institucí na českém trhu - Katalog Seznamu - se opět rozšířil a začátkem února překonal hranici 400 tisíc firem a institucí. Katalog je základem pro Firmy.cz a další vyhledávací služby na www.seznam.cz.

Sdílet

Katalog je od doby vzniku Seznamu hlavní databázovou službou. Každý den tu přibývá průměrně 300 firemních zápisů. Obsah Katalogu se používá na dalších službách Seznamu, které pracují s firemními kontakty: Mapy.cz nebo Zboží.cz. S Katalogem denně pracují také marketingoví poradci v Obchodní síti, Telesales a tým Account Managers v pražské centrále Seznamu.

Obsah databáze
Přidat vlastní firmu do Katalogu lze zdarma a velice jednoduše na stránkách Firmy.cz. Pro české firmy je to první krok k tomu, aby se mohly účinně prezentovat také na internetu.

Vložené firemní zápisy se pravidelně ověřují a aktualizují. Uložené v důmyslném systému 3400 kategorií jsou pak k dispozici uživatelům i pro obchodní týmy Seznamu. V neplacené verzi zápisu lze nalézt základní kontaktní informace, adresu a mapku. Placená verze zápisu pak obsahuje rozšířené kontaktní údaje, logo, fotogalerii a další. Od 3.března 2008 budou mít firmy možnost uvádět i své ICQ, Skype nebo Jabber.

Spolupráce a další růst
Jedním z probíhajících projektů podporujících další růst Katalogu je spolupráce s asociacemi, nadacemi a profesními sdruženími. Díky tomuto projektu se Katalog v poslední době rozšířil například o kontakty z oblasti daňového poradenství.

„Ke konci letošního roku bychom se mohli dostat až k půl milionu firemních zápisů“, přibližuje plánovaný výkon služby její manažer Tomáš Forche. Katalog se přitom chystá i na personální posílení, jen během letošního roku by mohl nabídnout uplatnění pro dvě desítky nových editorů firemní databáze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).