Hlavní navigace

Každý jedenáctý volající na infolinku k digitalizaci pochází z Brna

[Tisková zpráva] Podle statistik Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání je každý 11. dotaz na infolince položen obyvateli Brna. „Je vidět, že digitalizace je celostátní téma. V říjnu bylo 32 % dotazů z Prahy a 29 % z územní oblasti Plzeň, což jsou regiony, kde docházelo k ukončení zemského analogového TV vysílání. Devítiprocentní zastoupení Brna ale dokazuje, že přechod na digitální vysílání je aktuální i v regionech, kde ke kompletnímu ukončení analogu teprve dojde.

Sdílet

Zájem souvisí i se současným zrychleným postupem změn ve vysílání České televize v oblasti Brna,“ vysvětluje národní koordinátor Zdeněk Duspiva. Celkem za říjen infolinka obsloužila 4317 volajících.

Průměrná doba hovoru na infolince je 2 minuty a 56 vteřin. Nejčastěji se o infolince volající dozvěděli z tisku (24 %) a internetu (20 %). Dalších 16 % nalezlo kontakt v Diginovinách, 6 % v rozhlase, 4 % na teletextu, 3 % uvedlo SMS a 3 % TV.

Nejčastějšími dotazy jsou obsahy multiplexů (20 %), termíny ukončení analogového vysílání (17 %) a konkrétní problémy s příjmem digitálního TV vysílání (12 %).