Hlavní navigace

Každý český uživatel může nyní zdokonalovat Mapy Google

[Tisková zpráva] Čeští uživatelé i firmy mohou nyní využívat novou funkci editování na Mapách Google. Na jedné straně jim umožní snadno přidat informace o nových místech nebo firmách, které znají, a na straně druhé editovat ty informace, které se v průběhu času změnily. Kombinací profesionálního obsahu třetích stran, obsahu lokálních uživatelů a aktuálních informací přímo od firem nabídne Google ještě detailnější, přesnější a aktuálnější mapy.

Sdílet

Pro využití nové funkce úprav se stačí přihlásit do svého Google účtu a vyhledat konkrétní adresu nebo firmu, která se zobrazí na mapě s info bublinou. V ní je společně s dalšími i možnost „Upravit“, která umožňuje:

  • Přesunout ukazatel: pokud jsou místo nebo firma zobrazeny nepřesně
  • Upravit podrobnosti: doplnit nebo upravit adresu, telefon, web stránku atd. firmy nebo instituce
  • Odstranit místo: v případě, že jde o duplicitu, místo neexistuje, je trvale uzavřeno nebo pouze soukromé, není určené široké veřejnosti

Editace přitom probíhá tak, že u menších změn se zobrazí okamžitě, u větších změn je informace schvalována moderátorem.

„Jsme přesvědčeni, že právě uživatelé znají své okolí, které se v dnešní době tak dynamicky mění, nejlépe, proto mají informace od nich velkou přidanou hodnotu z hlediska přesnosti i aktuálnosti,“ říká marketingová manažerka Google Kateřina Holcmanová a dodává: „Firmám to otevírá nové možnosti, jak o sobě dát vědět a mít jistotu, že informace pro jejich potenciální nebo stávající zákazníky i obchodní partnery jsou stále relevantní.“

Funkce editování ale není první svého druhu. Dalšími funkcemi, které přispívají k vytváření co nejpřesnějších internetových map prostřednictvím znalostí a zkušeností uživatelů, jsou:

  • Moje mapy na Mapách Google: nabízí uživatelům snadno použitelné mapovací nástroje pro sdílení informací se světem;
  • možnost Recenze na Mapách Google: umožňuje uživatelům přidávat recenze na firmy, hotely nebo restaurace;
  • Google Sketchup/3D Warehouse – aplikace, které umožňují pracovat s 3D modely a nahrávat je přímo do Google Earth.

Firmy, jejichž záznam na Mapách Google chybí, mohou využít funkci "Zařaďte svou firmu do služby Mapy Google