Hlavní navigace

Každý začátek je lehký

[Tisková zpráva] “Sharp LCD“ je název pro vstupní kategorii LCD televizorů od Sharpu. Deset nových 16:9 HD-ready televizorů z řady SA1E (s analogovým tunerem) a SD1E (s přídavným DVB-T tunerem) se vyrábí v černé barvě a s úhlopříčkami o velikostech 26, 32, 37 a 42 palců. Nejžádanější velikost 32 palců je dostupná také ve stříbrné barevné variantě.

Sdílet

Praha, 28. listopadu 2006. Sharp má pro každého něco: ti, kteří mají zájem proniknout do světa televizorů s vysokým rozlišením (HD), ale chtějí si užívat také vysokou kvalitu od technologického lídra, najdou „ten svůj“ televizor mezi novými HD-ready zobrazovači z kategorie “Sharp LCD”. Kromě LCD panelu 16:9 s rozlišením 1366×768 pixelů a technologie Advanced Super View Black TFT nabízí nová řada běžné velikosti úhlopříček do obýváku 26, 32 přes 37 až po novou velikost 42 palců.

Modely z řady SA1E se dodávají s analogovým tunerem, zatímco řada SD1E navíc obsahuje přidaný DVB-T tuner. Obě řady modelů jsou vyvedené v černé barvě. Navíc jsou nejprodávanější 32 palcové modely dostupné i ve stříbrné – LC-32SV1E (analog) a LC-32ST1E (analog plus DVB-T).

Televizory můžete bez problémů sledovat i ve společnosti větší skupiny lidí – to díky pozorovacímu úhlu 176 stupňů; bez jakékoli ztráty kontrastu uvidíte z kteréhokoli místa vašeho obýváku výrazné barvy filmu, který právě sledujete. A propos kontrast: kontrastní poměr 1200:1 spolu se svítívostí 450 kandel na čtvereční metr je zárukou výborného, detailního televizního obrazu. Díky technologii Quick Shoot a době odezvy pouhých 6 milisekund je obraz jasný a přirozený i při rychlých pohybech na obrazovce.

Lepší přehled o aktuálním televizním programu nabízí funkce Picture Split (rozdělený obraz) a Picture in Text (obraz v textu) zahrnuté v nových řadách televizorů. Na obrazovce lze také zachytit digitální statický obraz oblíbené scény.

Zvukové možnosti televizoru zahrnují i automatickou kontrolu hlasitosti. Hlasitost, která se náhle při reklamách nekontrolovaně zvýší, se u všech modelů automaticky sníží na předešlou úroveň. Režim Clear Voice umožňuje mimořádně čistou reprodukci mluveného slova a díky dvěma 10-wattovým reproduktorům budete mít při sledování akčních filmů pocit jako v kině. Zážitek ze zvuku je ještě umocněn prostorovým zvukem a digitálním zesilovačem, který je součástí všech nabízených modelů.

Navíc může unavený televizní divák při sledování televizního programu klidně usnout a spolehnout se na programovatelný časovač vypínání, takže televizor už nikdy zbytečně nepoběží celou noc.

Jakmile je televizor připojen do elektrické sítě, začne automatická detekce a řazení kanálů. Na televizoru lze předvolit až 99 stanic a paměť teletextu může uložit až 500 stránek.

Nové řady mají nejen vysokou úložnou kapacitu, ale nabízejí i komplexní konektivitu, protože všechny modely mají dvě SCART zásuvky, HDMI vstup s podporou HDCP, stejně jako vstupy AV/S Video, VGA, RS-232C a Audio výstup.

Deset nových modelů LCD TV Sharp je k dostání u obchodníků od listopadu 2006.