Hlavní navigace

Suma sumárum aneb Kde jsou mé peníze – opět na obrazovce ČT!

[Tisková zpráva] Úspěšný cyklus, který vám poradí jak nenaletět, ušetřit a nechat peníze vydělávat. Projekt finanční gramotnosti opět na dvou programech ČT – v premiéře každý čtvrtek od 15. září ve 21:00 hod. na ČT1 a následně na ČT24 diskuse s odborníky na stejné téma od 21:30 hod v rámci pořadu Ekonomika ČT24.

Sdílet

Pořad Suma sumárum aneb Kde jsou mé peníze se vrací na obrazovky tématem, které se týká každého z nás – bydlet potřebujeme všichni. Většina vlastní bydlení nemá, takže řeší známé dilema – vzít si hypotéku, nebo bydlet v podnájmu? Zajeli jsme se podívat do dvou rodin, z nichž každá řešila svou situaci jinak a vysvětlí nám proč. Odborníci shrnou výhody a nevýhody těchto variant a pokusí se poradit, podle čeho se při řešení bydlení rozhodovat. Nebudou chybět názory dětí ani známých osobností. A proč historicky řešíme dilema mezi vlastnictvím a svobodou, vysvětlí charismatický ekonom Tomáš Sedláček.

V dalších dílech se diváci mohou těšit na další atraktivní témata. Producent a autor projektu Karel Arbes, výkonný producent Tereza Krejčí, supervizor režie Jan Reinisch, dramaturg a moderátor Martin Beinhauer, moderátorka Dita Fuchsová. Více informací na www.ceskatele­vize.cz/sumasu­marum

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).