Hlavní navigace

Kde peníze ze sbírky Pomozte dětem pomohou v roce 2011

[Tisková zpráva] Dokumentární cyklus České televize Kde peníze pomáhají seznámí veřejnost od 16. ledna do 8. května 2011 s využitím prostředků ze sbírky Pomozte dětem.

Sdílet

Jednička odvysílá sedmnáct dokumentů mapujících projekty podpořené ze sbírky Pomozte dětem v roce 2010. Ve dvanáctém ročníku tohoto společného projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti byla rozdělena mezi 104 projekty z celé republiky rekordní částka 19 040 481 Kč. Podpořeno tak mohlo být o 17 projektů více než v předešlém roce.

Cyklus krátkých dokumentů Kde peníze pomáhají se na obrazovce ČT objevuje již od roku 2002. Vzniká ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti. Prostřednictvím vybraných příběhů informuje o tom, komu a jak peníze ze sbírky pomohly. Diváci se seznámí nejen s dětmi žijícími mimo vlastní rodinu, ale i s dětmi s tělesným a duševním nebo smyslovým postižením, s vývojovými a výchovnými problémy, s organizacemi pomáhajícími dětem týraným, zneužívaným a zanedbávaným nebo ohroženým různými formami závislosti. Dokumenty představí i ty, kteří se o děti starají a snaží se o zlepšení jejich života. Cyklus uvede Jednička v pravidelném čase vždy v neděli v 18.25 po pořadu To nejlepší z Pošty pro tebe.

Další díly představí např. práci občanského sdružení ISIS – sdružení pro pomoc náhradním rodinám, podporujícího rodiny s dětmi v náhradní rodinné péči v Olomouckém kraji, sdružení Kulturní a umělecká společnost ze Šumperka, soustřeďující se na pořádání kulturních akcí zaměřených na multikulturní oblasti umění a začleňovací aktivity pro znevýhodněné děti i dospělé, teplickou Arkadii, společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené, která se snaží na území Ústeckého kraje o podporu důstojného, plnohodnotného života dětí a dospělých se zdravotním znevýhodněním či pražské o. s. META – sdružení pro příležitosti mladých migrantů podporující jejich osobní rozvoj, a to především v oblasti vzdělávání. Pozornost bude věnována i projektům dalších organizací pomáhajících znevýhodněným dětem do 18 let jako např. Salesiánskému středisku mládeže v Praze – Kobylisích, Středisku rané péče SPRP Ostrava, obecně prospěšné společnosti Cheiron T z Tábora, Oblastní charitě Most a dalším. V rámci dokumentů seznámí Česká televize diváky také s příběhem čtyřletého chlapce trpícího spinální muskulární atrofií, jenž získal ze sbírky prostřednictvím sdružení Kolpingova rodina Smečno příspěvek na pořízení dětského odlehčeného vozíku.

Režiséry dokumentů Kde peníze pomáhají 2011 jsou Aleš Sobotka, Karel Čtveráček a Štěpán Kačírek, dramaturgyní cyklu Monika Nevolová, autorkou scénářů Martina Pálková, vedoucím výroby František Seidl.

Více informací k projektu Pomozte dětem naleznete na www.pomoztedetem.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).