Hlavní navigace

KDE VŠUDE SE HLEDAL TALENT? TENTO TÝDEN HLEDÁME V PLZNI

[Tisková zpráva] Česká republika je další zemí, která nabídne originální verzi soutěže Got Talent. Díky projektu Televize PRIMA a TV JOJ Česko Slovensko má talent uvidí diváci obou stanic v současnosti nejznámější a nejlepší talentovou show na světě. Kde všude se zatím „Talent“ už vysílal a která země se může pochlubit nejzajímavějšími objevy?

Sdílet

Vítězem třetí série se vloni ve Velké Británii stala taneční skupina Diversity, přesto si celý svět pamatuje především Susan Boyleovou, která ve stejném ročníku skončila druhá. Z osmačtyřicetileté nenápadné Skotky z malé vesnice se díky soutěži stala mezinárodní senzace, která zbourala všechna klišé o populární a obdivované hvězdě. Sám tvůrce pořadu Simon Cowell, který byl v porotě, se Susan později omluvil za svůj prvotní předpojatý přístup k její osobě.

Přestože zájemců z řad zpěváků a tanečníků se do této největší talentové soutěže hlásí nejvíc, v mnoha zemích zvítězily jiné talenty. Například v Polsku se nejvíc líbilo akrobatické duo Melkart Ball, které tvoří jednatřicetiletý Jacek Wyskup a osmadvacetiletý Bartłomiej Pankau. Ve strhujícím a naprosto synchronizovaném výstupu popírajícím zákony gravitace předváděli akrobatické pozice, nad nimiž zůstával rozum stát.

Ve Finsku, kde se soutěž jmenovala Talent Suomi, vyhrál druhou řadu, která se vysílala loni na podzim, mim a tanečník Miikka Mäkelä. Při svém vystoupení kombinoval prvky herectví, pantomimy a akrobatické jízdy na kole. Ve Francii, kde je soutěž velmi oblíbená, byly odvysílané už čtyři řady. Poslední vyhrál kouzelník, který si říká Florian. Divákům předváděl neuvěřitelné fígle s cédéčky.

Ukrajinu naprosto ovládla pětadvacetiletá Kseniya Simonova, která předvedla hodně netradiční talent – malovala obrazy na sklo posypané pískem. Její bleskurychlé pohyby prsty v mžiku měnily krajinu v lidskou tvář či konkrétní výjev v abstraktní prvky, takže diváci ani porotci do poslední chvíle netušili, jaký obraz nakonec Kseniya vytvoří.

I litevský vítěz překvapil netypickým talentem. Šestnáctiletý student předvedl hru na vlastní zuby. Diváci i porota užasle poslouchali řeckou písničku nebo ústřední melodii z filmu Piráti z Karibiku. Chorvatské porotce zase oslnil patnáctiletý Tihomir Bendelja, který předvedl neuvěřitelné kreace s twirlingovou hůlkou, jakou používají například mažoretky.

Talentovou soutěž Got Talent si oblíbili diváci po celém světě. Zatímco v některých zemích mohli vidět už tři nebo čtyři série – například v Austrálii, Francii, Německu a samozřejmě v USA a Velké Británii –, v zemích, jako jsou Belgie, Chorvatsko nebo Dánsko se vysílala zatím jen jedna série. Čeští diváci se na podzimní premiéru tohoto nejoblíbenějšího pořadu teprve těší, stejně jako třeba rumunští, kde se show začne vysílat na podzim. Slovenští diváci si své talenty vychutnali poprvé předloni.

V neděli 6. 6. se vydáváme hledat talenty do Plzně. Začínáme v 9.00 v hotelu Central. Každý si také může zahrát na hledače talentů a dát nám tip. Jak říkáme: „Přihlaste kamaráda nebo třeba tchyni s talentem na www.csmatalent.tv nebo na telefonním čísle +420 221 489 221 a získejte tisíc korun v případě, že se objeví mezi soutěžícími v televizních kolech. Pokud se dostane až do semifinále, získáte bonus 10 000 Kč!“