Hlavní navigace

KDO SE STANE ROBINEM A MARIANOU?

[Tisková zpráva] Den D se blíží. Kdo vyhraje roli Robina a Mariany v chystaném muzikálu Robin Hood? Vše se dozvíte ve velkém finále – v posledním kole castingové show Robin Hood – cesta ke slávě již tuto neděli.

Sdílet

Martina Bártová, Míša Doubravová, Martin Kříž a David Weingärtner o hlavní role bojují už od ledna, kdy přišli na první casting. Prošli několika koly konkurzu, absolvovali náročný třídenní tréninkový tábor v Divadle Kalich. Museli dokázat, že umějí nejen zpívat, tančit a hrát, ale že se také umí prosadit ve skupině tanečníků a nezapadnou ani po boku známých muzikálových hvězd.

Úplně první přímý přenos začal na konci března společnou choreografií na píseň z High school musical. Stejná skladba otevře i poslední finálový večer. Během ní se na jevišti zase po dlouhé době sejde všech čtrnáct finalistů soutěže. „Pro mě je to první choreografie v téhle soutěži a je to super. Jsem ráda, že jsem něco takového mohla zažít,“ svěřila se Marie Blahynková, která vypadla ze soutěže jako první z dívek. „Setkání se všemi z finálové čtrnáctky bylo příjemné, zavzpomínali jsme si na začátky soutěže. Někteří jsou už ale hodně unavení, tak nám šel nácvik o trochu pomaleji, než by bylo potřeba,“ líčil Honza Kříž.

Zbylí čtyři adepti na hlavní role divákům znovu zazpívají i písničky, o nichž jsou přesvědčení, že se jim v minulých kolech nejvíc povedly, nebo které jim přirostly k srdci. Míša Doubravová si vybrala humornou skladbu Mamma I´m a Big Girl Now z muzikálu Hairspray. „Mám ji ráda a taky jsem se na ni nejvíc nadřela,“ přiznala. David Weingärtner předvede skladbu z Muzikálu Vlasy, Honza Kříž se opět promění v rockového zombíka v písničce Hot Patootie/Bless My Soul z Rocky Horror Picture Soul. A co divákům znovu zazpívá Martina Bártová? Dívejte se v neděli.

Poprvé zazní na veřejnosti před diváky také skladba přímo z muzikálu Robin Hood. Jde o duet Až se zblázním, který si zazpívají všichni čtyři vítězní finalisté dohromady. „Písnička je duet, tedy rozhovor dvou lidí. Ján Ďurovčík nám vysvětlil některé souvislosti, aby nám byl jasný její význam v muzikálu. Jsem moc zvědavý, jak bude skladba znít, když ji zazpíváme ve čtyřech. Myslím, že by to mohlo být hezké číslo,“ usoudil Honza Kříž.

Jak bude skladba Až se zblázním znít v podání horkých adeptů na hlavní muzikálové role, a hlavně kdo z nich se nakonec stane Robinem a Marianou, uvidíte již tuto neděli 23. května ve velkém finále castingové show Robin Hood – cesta ke slávě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).