Hlavní navigace

KHL startuje na NOVA Sport

[Tisková zpráva] Reprízou posledního souboje o Gagarinův pohár mezi Salavatem Ufa a Atlantem Mytišči odstartuje ve středu 7. září nový ročník Kontinentální hokejové ligy. A zároveň také seriál přímých přenosů z druhé nejlepší soutěže světa na stanici NOVA Sport.

Sdílet

Praha 6. září 2011 – Čtvrtý ročník KHL okoření start nového týmu, který hranice ambiciózní soutěže posune na Západ a do už páté země. HC Lev Poprad, který vsadil na trenéra Radima Rulíka a řadu českých a slovenských hokejistů, nebude hned útočit na nejvyšší mety, ale měl by být zajímavým týmem schopným vyrovnaně se měřit s nejlepšími kluby.

Titul bude obhajovat Ufa, mezi favority budou tradičně patřit také vítěz prvních dvou ročníků Kazaň, Jaroslavl, Magnitogorsk, moskevské Dynamo, nebo nejbohatší z bohatých ruských klubů Petrohrad. V SKA bude o přízeň fanoušků i úspěch se zatím vždy zklamaným týmem bojovat kouč Miloš Říha. Trenérská škola bývalých federálních partnerů bude v KHL zastoupena také Markem Sýkorou a Júliem Šuplerem, hráčská zase několika desítkami hokejistů rozesetými po většině klubů KHL.

Mezi nimi už nebude Jaromír Jágr vracející se do NHL. V Omsku ale zůstal nejlepší střelec minulého ročníku Kontinentální ligy Roman Červenka, obranu Jaroslavle bude řídit Karel Rachůnek a vepředu by mělo řádit trio Pavol Demitra, Josef Vašíček a Jan Marek. V Minsku budou spoléhat na beka Lukáše Krajíčka, v Petrohradu by měli zářit brankář Jakub Štěpánek a útočník Petr Průcha. A mistrovská Ufa má opět v kádru dvojici Miroslav Blaťák – Jakub Klepiš.

Čtvrtý ročník Kontinentální hokejové ligy bude od začátku až do konce, tedy až k předání Gagarinova poháru, k vidění na Nova Sport.