Hlavní navigace

Kingston Digital představuje svůj nejrychlejší flash disk pro rozhraní USB 3.0

[Tisková zpráva] Disk Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 umožňuje přenášet data až 10x rychleji

Sdílet

Londýn, UK – 14. září 2010 – Kingston Digital Europe Ltd, dceřiná společnost Kingston Technology Company, Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila uvedení nového flash disku s podporou rozhraní USB 3.0 – modelu Kingston DataTraveler® Ultimate 3.0. Nový USB flash disk Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 přináší výhody mnohem vyšší rychlosti přenosu dat, jež uživatelům, kteří používají počítače kompatibilní s rozhraním USB 3.0, umožňují přenášet data až desetkrát rychleji než přes rozhraní USB 2.0.

Pro disk DataTraveler® Ultimate 3.0 jsou charakteristické nejnovější použité technologie USB flash disků a je tak ideální volbou pro ty, které zajímají technologické novinky a kdo chtějí již nyní využívat předností, jež rozhraní USB 3.0 nabízí. Tento disk v malém provedení je dokonalým řešením pro snadné ukládání a rychlý přesun veškerých dokumentů, fotografií ve vysokém rozlišení, hudby, her, filmů v HD a jakýchkoli dalších souborů.

Rozhraní USB 3.0 nabízí stejně snadné používání a funkci plug-and-play jako předchozí generace tohoto standardu, podstatný rozdíl je však ve zvýšení výkonu a v lepším řízení spotřeby. Disk Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 je zpětně kompatibilní s USB 2.0, dodává se s tzv. Y kabelem pro USB 2.0, který řeší případné problémy s napájením disků USB 3.0, kdy port USB 2.0 nedodává dostatečné napájení, a pomocí tohoto kabelu se připojí napájení z dalšího portu USB 2.0. Rychlost čtení dat u disku Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 je 80 MB/s, zápis probíhá rychlostí 60 MB/s a disk je k dispozici v kapacitách 16, 32 a 64 GB.

„Rozhraní USB 3.0 je dalším významným přelomovým bodem v oblastí pamětí typu flash určených pro USB produkty a DataTraveler Ultimate 3.0 je naším prvním diskem pro nové rozhraní USB 3.0, který máme v nabídce,“ říká Steve Hall, ředitel vývoje flash produktů EMEA ve společnosti Kingston. „Provedli jsme množství interních testů, abychom mohli demonstrovat rychlost těchto nových disků – a například film v trvání 1 hodiny a 44 minut (3,9 GB) byl do disku DataTraveler Ultimate 3.0 přenesen za 1 minutu a 13 sekund. Podobného výsledku jsme dosáhli u filmu na DVD, který trval 2 hodiny a 23 minut (4,4 GB) a na disk se přesunul za pouhou 1 minutu a 23 sekund †“.

Flash disk Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 má pětiletou záruku, vztahuje se na něj nepřetržitá technická podpora a vyznačuje se osvědčenou spolehlivostí produktů značky Kingston. Podrobnější informace můžete získat na webových stránkách společnosti Kingston na adrese www.kingston.com/e­urope .

Vlastnosti a technické údaje USB disku Kingston DataTraveler Ultimate 3.0:

  • Kapacity*: 16 GB, 32 GB, 64 GB
  • Požadavky: systém/počítač s podporou rozhraní USB 3.0
  • Zpětná kompatibilita**: s USB 2.0
  • Rychlost***: rychlost přenosu dat USB 3.0 pro čtení až 80 MB/s a pro zápis 60 MB/s
  • USB 2.0: přibližně 30 MB/s čtení a 30 MB/s zápis
  • Rozměry: 73,70 mm x 22,20 mm x 16,10 mm (2,90" x 0,87" x 0,63")
  • Provozní teploty: 0° až 60° C (32° až 140° F)
  • Teploty pro uskladnění: –20° až 85° C (-4° až 185° F)
  • Praktické provedení: odolné pouzdro s pevným očkem pro uchycení poutka
  • Záruka: 5 let

Prohlédněte si nové internetové stránky společnosti Kingston pro spotřebitele – jsou plné novinek, soutěží, tipů a triků: www.rememberkin­gston.com.

O společnosti Kingston Digital, Inc.
Kingston Digital, Inc. („KDI“), zajišťující výrobu a distribuci pamětí typu flash, je dceřinou společností Kingston Technology Company, Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě. KDI byla založena v roce 2008 a její sídlo je v kalifornském Fountain Valley ve Spojených státech. Další informace můžete získat na internetové adrese www.kingston.com/e­urope