Hlavní navigace

Kingston Digital představuje novou generaci technologie SSD disků pro využití v pracovních stanicích velkých společností

[Tisková zpráva] Vylepšená a „vždy aktivní“ funkce řízení správy nepotřebných dat umožňuje udržovat optimální stav SSD disků bez ohledu na to, zda operační systém podporuje nebo nepodporuje funkci TRIM, zabraňuje degradaci výkonu a zajišťuje rovnoměrné využívání disku, aby byla zaručena jeho funkce po celou dobu životnosti. Nové disky Kingston SSDNow V+100 nabízejí o 25 procent vyšší výkon než jejich předchozí generace díky vylepšenému ovladači1. Nově uvedený model s kapacitou 96 GB rozšiřuje stávající nabídku kapacit, aby bylo možné uspokojit různé potřeby a způsoby použití.

Sdílet

Sunbury-on-Thames, UK – 1. listopadu 2010 – Kingston Digital Europe Ltd, dceřiná společnost Kingston Technology Company, Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila uvedení nové generace pevných paměťových úložišť SSD (solid-state drive) řady SSDNow V+ a představila model Kingston SSDNow V+100. Nový disk V+100 poskytuje firmám schůdné řešení, jak prodloužit životnost již instalovaných klientských počítačů a současně splnit očekávání uživatelů s ohledem na jejich výkonnost. Novým rysem této řady disků je vylepšený způsob zacházení s nepotřebnými daty (garbage collection), který není závislý na použitém operačním systému, a díky tomu se jedná o spolehlivý způsob upgradu starších klientských systémů, který umožňuje prodloužit dobu jejich použitelnosti. U disků V+100 byl zvýšen i jejich výkon – jsou nyní o 25 procent rychlejší – a nabízejí tak oproti předchozí generaci efektivnější přenos dat. Řada těchto disků byla navíc rozšířena o model s kapacitou 96 GB, aby firemní zákazníci měli na výběr ze širší škály podle svých potřeb.

„Disky Kingston SSDNow doznaly na celosvětovém IT trhu extrémně kladného přijetí. Naši zákazníci nám však říkali, že potřebují SSD řešení, které by ideálně vyvažovalo nároky na cenu a současně kapacitu, kterou by potřebovali mezi 64 GB a 128 GB,“ řekl Steve Hall, ředitel vývoje flash produktů pro EMEA ve společnosti Kingston. „Výsledkem zpětné vazby od našich zákazníků, kteří se rozhodli využít toto inovativní řešení, je model V+100 s kapacitou 96 GB jako ideální volba, zvláště vzhledem k tomu, že většina velkých firem preferuje upgrade systémů pomocí SSD disků více než podstatně větší investice do nových systémů.“

Nové disky Kingston SSDNow V+100 mají navíc novou funkci v podobě „vždy aktivního“ vylepšeného zacházení s nepotřebnými daty, která čistí redundantní data z disku, aby nedocházelo ke snižování jeho výkonu, a využívá disk rovnoměrně, takže je zaručena jeho funkčnost během celé doby jeho životnosti. Vzhledem k tomu, že algoritmus odstraňování nepotřebných dat pracuje nezávisle na operačním systému, funguje jak na moderních systémech podporujících funkci TRIM, jako například Windows® 7, tak na starších OS, jako jsou Windows Vista® a XP, které funkci TRIM nepodporují. Znamená to, že disky si dokáží zachovávat optimální úroveň výkonnosti, aniž by bylo nutné vydávat další náklady na jejich údržbu nebo na manuální udržování pomocí přídavného softwaru.

„Snaha zvládnout náklady a zároveň splnit vyšší nároky na výkon vede čím dál více světových IT managerů k tomu, aby se rozhodli raději pro upgrade svých PC systémů pomocí SSD disků, spíš než aby kupovali systémy nové,“ řekl Mark Peters, senior analytik společnosti Enterprise Strategy Group. „Nové disky SSDNow V+100 společnosti Kingston take dokáží skvěle “přemostit” různé operační systémy, jejich kompatibilita (včetně funkce zacházení s nepotřebnými daty) s XP i Windows 7 přináší uživatelům výhodu okamžitého zvýšení výkonu za nízkou cenu, ať už se jedná o počítače s XP, nebo o ty, které přecházejí na Windows 7.“

Na základě srovnávacích testů výkonnosti PCMark® Vantage benchmark vykázaly nové disky Kingston SSDNow V+100 zvýšení výkonu o 25 procent oproti stávající řadě V+. Tento nárůst je výsledkem použití vylepšeného ovladače, jenž umožňuje dosáhnout efektivnějšího řízení přenosu dat.

Disky v nové řadě mají provedení ve velikosti 2,5" a jsou k dispozici v kapacitách 64 GB, 96 GB, 128 GB, 256 GB a 512 GB. S cílem pomoci řídicím pracovníkům v IT s rozhodovací pravomocí vyčíslit finanční přínosy upgradu systémů pomocí SSD disků společnost Kingston vytvořila kalkulátor návratnosti investic SSDNow ROI (Return on Investment). Bližší informace můžete získat zde: http://www.kin­gston.com/ukro­ot/ssd/about.as­p.