Hlavní navigace

KIT digital rozšiřuje svůj manažerský tým o zkušené odborníky z oboru

[Tisková zpráva] PRAHA (13. dubna 2010) – Společnost KIT digital, Inc. (KITD), vedoucí světový poskytovatel zákaznických softwarových řešení pro správu, řízení a prodej videoobsahu na bázi internetových digitálních technologií (IP-video), jmenovala v uplynulém období do svého vedení několik nových členů.

Sdílet

Příchod nových odborníků do manažerského týmu společnosti souvisí s probíhající centralizací klíčových firemních funkcí do pražské základny firmy a také integrací společnosti Multicast Media, kterou KITD nedávno koupila.

„Jsme nadšeni, že můžeme náš manažerský tým rozšířit o nejlepší odborníky z našeho oboru,“ řekl Kaleil Isaza Tuzman, předseda představenstva a generální ředitel společnosti KIT digital. „Příchod nový kolegů je výsledkem dlouhodobého procesu, který probíhal několik posledních měsíců, kdy jsme pracovali na sestavování týmu. Jsem si jistý, že posílení týmu přispěje k dalšímu rozvoji naší společnosti.“

„V současné době dosahujeme 15–20% podílu na trhu správy, řízení a prodeje IP videa. Tento podíl chceme v průběhu několika let navýšit na více než 50 procent,“ dodal Gavin Campion, prezident společnosti KIT digital. „Abychom tohoto cíle dosáhli, musíme pokračovat v budování zkušeného manažerského týmu. Jeho členové jsou světovými profesionály ve svém oboru, kteří ví, jak úspěšně obsluhovat ty největší světové zákazníky.“

V uplynulých 30 dnech se centrální vedení společnosti rozšířilo o následující výkonné manažery (v abecedním pořadí):

Joshua Arensberg (35), výkonný viceprezident produktového vývoje.
Joshua Arensberg je zodpovědný za dohled nad kompletním technologickým výzkumem a vývojem v souvislosti se softwarovou platformou VX-one a za řízení integrace jednotlivých typů technologií. Před svým působením u KIT digital pracoval jako výkonný viceprezident pro technologie a jako globální výkonný ředitel pro informace ve společnosti SDI Media, kde měl na starosti všechny oblasti technologie, výzkumu a vývoje, se zaměřením na nová média, elektronické pracovní toky, ochranu obsahu a správu digitálního obsahu. Arensberg bude pracovat v pražské centrále KIT digital.

Olivier Bauduin (43), viceprezident pro obchodní operace a M&A.
Olivier Bauduin nese zodpovědnost za řízení každodenních obchodních činností a prostředků i za dohled nad integrací nových akvizic. Před svým jmenováním působil Olivier Bauduin více než 18 let v různých funkcích na vrcholných manažerských pozicích. Mimo jiné pracoval jako generální ředitel společnosti Business Solutions, která poskytuje služby profesionálního obchodního řízení firmám procházejícím reorganizací nebo jako provozní manažer skupiny POS Media. Bauduin rovněž bude pracovat v pražské centrále KIT digital.

Frederic Dominion (37), globální ředitel prodeje.
Frederic Dominioni má na starosti tvorbu podpůrných příležitostí, přípravu návrhů, vyjednávání a řízení týmových kvót a toků i globální podporu uzavírání obchodů s potenciálními klienty z řad velkých firem ve Spojených státech, Evropě, na Blízkém Východě, v Africe, Rusku a zemích asijské a pacifické oblasti. Frederic Dominioni působil více než 15 let ve vrcholném vedení oddělení prodeje ve společnostech Brightcove, VMware a Motorola. Frederic Dominion bude pracovat v pražské centrále KIT digital.

Steven Herbert (45), ředitel pro EMEA.
Steven Herbert nese zodpovědnost za řízení a dohled nad P&L činnostmi v Evropě, na Blízkém Východě a v Africe. Steven Herbert dříve řídil činnosti pro oblast EMEA ve společnostech DST Systems, Amdocs, Entriq a před příchodem do KITD ve společnosti DivX. Steven Herbert věnoval více než 15 let své kariéry práci ve vrcholných pozicích prodeje a řízení digitálních a vysílaných médií, s poskytováním základní obchodní podpory, provozní podpory a firemních aplikací. Steven Herbert taktéž pracuje v pražské centrále KIT digital.

Laura Kaatz (46), viceprezidentka pro partnerství.
Laura Kaatz je zodpovědná za globální vytváření strategických příjmů a příjmů z jednotlivých kanálů a partnerství s prodejci v souladu s regionálními týmy produkce a logistiky v Americe, oblasti EMEA a zemích Asie a Pacifiku. Laura Kaatz do firmy přináší více než 14 let zkušeností z prodeje v telekomunikačních a internetových kanálech, marketingu a obchodního rozvoje, když měla na starosti rozsáhlá partnerství a programy řízení prodejců ve společnostech Sprint, EarthLink a Rogers Communications. Laura Kaatz pracuje v pražské centrále KIT digital.

Roland Karsenty (50), viceprezident pro klientské operace.
Roland Karsenty je zodpovědný za globální zavádění a podporu softwarových řešení VX-one společnosti. Roland Karsenty firmě přináší více než 15 let zkušeností ve vrcholném řízení technologií. Dříve pracoval jako viceprezident pro technologie ve společnostech Pfizer a Honeywell, kde řídil globální zavádění významných klientských programů. Dále působil jako ředitel pro poradenství a integrace ve společnosti Hewlett-Packard, kde řídil bohatou činnost společnosti v médiích a dodávkách. Roland Karsenty pracuje v pražské centrále KIT digital.

Chance Mason (32), ředitel pro globální církevní iniciativy.
Chance Mason má na starosti úšpěšné pokračování činnosti společnosti Multicast Media v církevním segmentu v různých oblastech po celém světě včetně Latinské Ameriky, Evropy, Středního Východu, Asie a pacifické oblasti. Od roku 2001 působil Chance Mason jako prezident Multicastu pro církevní iniciativy, když řídil strategické stránky spouštění a poskytování obsahu pro dva největších světové církevní subjekty. Chance Mason pracuje v regionálním sídle společnosti KIT digital pro Severní a Jižní Ameriku v Atlantě.

Pierre Nejam (43), ředitel kanceláře řízení projektů.
Pierre Nejam nese zodpovědnost za zeštíhlení a standardizaci všech firemních procesů a koordinaci všech projektů směrem ke klientům i dovnitř firmy. Pierre Nejam pracuje v oboru IT již více než 17 let a působil ve vedoucích funkcích řízení projektů a zavádění klientských řešení mimo jiné ve společnostech IBM a SAP. Pierre Nejam pracuje v pražské centrále KIT digital.

Lou Schwarz (42), ředitel pro americké kontinenty.
Lou Schwartz je zodpovědný za řízení činností P&L společnosti v Severní a Jižní Americe. V v roce 2000 spoluzakládal společnost Multicast Media, kde řídil organizační a strategické stránky provozu firmy jako generální ředitel až do akvizice společností KIT digital v březnu 2010. Lou Schwartz přináší společnosti přes 15 let zkušeností ze sektoru digitálních médií. Získal několik podnikatelských ocenění a ve své zemi je uznávaným odborníkem na nová média a zavádění aplikací IP-videa. Lou Schwartz pracuje v regionálním sídle společnosti KIT digital pro Severní a Jižní Ameriku v Atlantě.

John E. Warren III (59), výkonný administrativní ředitel.
John Warren je zodpovědný za globální obchodní činnosti a administrativu včetně personalistiky, vnitřní firemní komunikace, právních služeb, prokury a služebních cest. John Warren do firmy přináší více než 25 let zkušeností s podobnými činnostmi. Dříve pracoval ve výkonných funkcích ve společnostech Anadigics, Alphanet Solutions, Hayward Industries a UNISYS. John Warren pracuje v pražské centrále KIT digital.

Thomas Wittig (45), výkonný viceprezident pro klientské služby.
Thomas Wittig je zodpovědný za globální klientské služby i za projektové řízení s cílem udržování ziskové a spokojené klientské základny. Thomas Wittig do společnosti přináší přes 20 let manažerských zkušeností v oblastech technologií a služeb. Působil na mnoha vedoucích pozicích zaměřených na poskytování produktů a služeb, provoz, strategické iniciativy, automatizace služeb, podporu platforem a vytváření ekosystémů, prodeje a marketing, například ve společnostech Microsoft Corporation či SAP. Thomas Wittig pracuje v pražské centrále KIT digital.

Stručné informace o KIT digital, Inc.
Společnost KIT digital (NASDAQ: KITD) je předním světovým poskytovatelem řešení pro správu a poskytování video obsahu (video-on-demand) prostřednictvím protokolu IP (systémy VAMS). KIT VX, komplexní end-to-end softwarová platforma společnosti, umožňuje firmám získávat, spravovat a distribuovat video obsah na tři obrazovky dnešního světa („3–screen“): počítače, mobilní zařízení a televize IPTV. Využití technologie VX zahrnuje práci s videoobsahem, od komerčních aplikací až po firemní využití, včetně firemních komunikací, řízení lidských zdrojů, školení, zabezpečení a sledování. Zákaznická základna společnosti KIT digital čítá přes 1 000 firemních zákazníků ve více než 30 zemích, včetně společností The Associated Press, Best Buy, Bristol-Myers Squibb, Disney-ABC, Fedex, General Motors, Google, Hewlett-Packard, Home Depot, IMG Worldwide, Intel, News Corp, Telefonica, Ministerstvo obrany USA, Verizon či Vodafone. Společnost KIT digital má své ústředí v Praze a hlavní pobočky v Atlantě, Káhiře, Kolíně nad Rýnem, Dubaji, Melbourne, Londýně, New Yorku, Stockholmu a Torontu. Více informací naleznete na www.kitd.com nebo můžete společnost sledovat na síti Twitter na adrese twitter.com/KIT­digital.

Na českém a slovenském trhu je KIT digital hlavním dodavatelem zařízení a systémů pro výrobu a odbavení audiovizuálního vysílání. Tým KIT digital Czech, a. s., má dlouholeté rozsáhlé zkušenosti v oblasti projektování, dodávky a integrace systémů profesionální výroby, digitalizace, zpracování, distribuce a archivace audiovizuálních materiálů v mnoha odvětvích. Systémy navržené a implementované společností KIT digital úspěšně fungují zejména v televizních a rozhlasových stanicích, studiích zaměřených na obrazovou a zvukovou produkci, postprodukci a grafiku, ve veřejných institucích, státní správě, školách a zdravotnictví. Společnost také poskytuje služby streamingu, webcastingu a encodingu. Mezi největší klienty společnosti na českém a slovenském trhu patří Česká televize, TV Nova, Prima TV, zpravodajské televize Z1, TV Markíza, Óčko, Slovenská televízia, Magistrát hl. m Prahy, Český rozhlas, společnost UPP a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).