Hlavní navigace

Kateřina Klasnová a Vladimír Hönig hosty diskusního pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] Pokud ČSSD zvítězí v květnových volbách a musela by sestavit koaliční vládu, nejspíše nebude moci počítat s účastí Věcí veřejných a Strany práv občanů

Sdílet

Praha, 27. 4. 2010. Hosty diskuzního pořadu Téma Deníku vysílaného na televizní stanici UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC, jsou tentokrát Kateřina Klasnová, místopředsedkyně Věcí Veřejných a Vladimír Hönig, místopředseda Strany práv občanů – zemanovců.

Pokud ČSSD zvítězí v květnových volbách a musela by sestavit koaliční vládu, nejspíše nebude moci počítat s účastí Věcí veřejných (VV). Malá – dosud neparlamentní strana – totiž nevěří, že by se socialisty dokázala shodnout na úsporách ve státní správě. V aktuálním vydání pořadu Téma Deníku to uvádí místopředsedkyně VV Kateřina Klasnová. „Spíše vylučuji. To by se musel stát nějaký zázrak, aby si pan Paroubek rozmyslel svůj přístup k České republice,“ prohlásila Klasnová. Jejím partnerem v diskuzi na UPC se tentokrát stal další představitel mladé generace politiků: místopředseda Strany práv občanů – zemanovců (SPO) Vladimír Hönig. Podle něj zemanovci nadále trvají na tom, že v případě zvolení do sněmovny zůstanou v opozici. „Já se nedomnívám, že bychom vyhráli volby – tedy v tomto volebním období – tudíž, jak říkám, do koalice se nehrneme. Naopak chceme být opoziční stranou,“ zopakoval Hönig. S moderátorem diskuze, vedoucím domácí redakce Deníku Janem Kličkou, oba místopředsedové probrali ještě protikorupční opatření a případnou změnu volebního systému.

Pořad Téma Deníku moderuje a připravuje Jan Klička, vedoucí domácí redakce těchto novin. Téma Deníku je čtrnáctidenník a diskuse trvá třicet minut. Při premiéře se vysílá celkem čtyřikrát a během následujících dvou týdnů je pak každý den několikrát reprízován. Zájemci ho mohou shlédnout také na You Tube.com. Na adrese jsou k dispozici i dřívější vydání pořadu.

Pozor: přepis pořadu nově naleznete na http://upcexpres­s.cz/temadeni­ku/ a v monitorovací službě Newton.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní kanál kabelové televize UPC, vysílaný v centrální pražské variantě a v osmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).